Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Sposób na przebitą oponę

Data publikacji: Autor: (JS)

Na polskim rynku pojawiło się "Koło zapasowe" - nowy produkt marki Holts. Warto go mieć w każdym bagażniku - zajmuje niewiele miejsca, a potrafi wybawić z niejednej opresji.

Jest to preparat, który umożliwia samodzielną i skuteczną naprawę przebitej opony. W kilka minut pompuje oponę i jednocześnie uszczelnia powstałą dziurę. W ten sposób pomaga bezpiecznie dotrzeć do domu lub warsztatu.

Nieocenioną zaletą "Koła zapasowego" jest to, że sami możemy usunąć defekt i podczas naprawy nie musimy używać podnośnika. Wystarczy tylko połączyć metalowy gwint zaworu opony z rurką doprowadzającą i przekręcić zawór na górze opakowania. Preparat znajdujący się wewnątrz zostanie automatycznie wstrzyknięty do opony wraz ze sprężonym powietrzem. Cała operacja trwa tylko kilka minut.

Tajemnica skuteczności "Koła zapasowego" tkwi w wykorzystaniu lateksowej emulsji złożonej między innymi z kauczuku, wody, białek, żywic i cukrów. Emulsja ta dzięki swojej elastyczności i sprężystości umożliwia błyskawiczne załatanie dziury. "Koło zapasowe" gwarantuje bardzo dużą trwałość i szczelność zabezpieczonej opony.

Środek przeznaczony jest dla opon bezdętkowych w samochodach osobowych.

W warsztacie wulkanizacyjnym bardzo łatwo można usunąć preparat z wnętrza opony. Nie ma więc obawy, że po zastosowaniu "Koła zapasowego" oponę trzeba będzie wymienić.

Preparat dostępny jest w opakowaniu 300 ml w sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych i w działach motoryzacyjnych hipermarketów.

"Koło zapasowe" Holts zostało uznane za jeden z najlepszych wypełniaczy do opon w testach magazynu "Auto Świat".

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Łukasz (gość)

    moim sposobem niezmiennie jest K2 Tire Doctor http://bit. ly/4372_K2_Tire_Doktor

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości