Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprawdź, z jaką średnią prędkością jeździ się po Polsce

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Sprawdź, z jaką średnią prędkością jeździ się po Polsce Średnia prędkość między czterema arenami Euro 2012 to 65 km/h. Najwolniej jeździ się między Wrocławiem a Warszawą i Poznaniem.

Szybkość z jaką poruszają się samochody po polskich drogach mierzy serwis Korkowo.pl. Średnia dobowa prędkość pojazdów na trasach pomiędzy czterema krajowymi arenami Euro 2012 wynosi ok. 65 km/h.

Darmowe mapy Europy w Internecie - zaplanują trasę

Najłatwiej dojechać do Gdańska. Średnia dobowa prędkość na trasie Warszawa-Gdańsk (droga E77) wynosi ok. 72 km/h. Przy 350 km dzielących oba miasta oznacza to, że podróż zajmie ok. pięciu godzin plus od kilkunastu, do kilkudziesięciu minut na wjazd i wyjazd z obu miast. Nieco szybciej (78 km/h) jedzie się z Trójmiasta do Poznania (E75 i E261), a najwolniej do Wrocławia, bo średnio ok. 68 km/h.

Około pięciu godzin zajmuje podróż po trasie Warszawa-Poznań (bez uwzględnienia płatnej autostrady A2), gdzie samochody poruszają się w tempie ok. 64 km/h. Z nieco większą średnią prędkością (65 km/h) dojeżdża się ze stolicy do Wrocławia (E67). W tym przypadku podróż trwa około pięciu i pół godziny. Ta sama średnia szybkość (65 km/h) jest osiągana również między Poznaniem a Wrocławiem.
 
Jeśli wybierzemy autostradę A2 jadąc z Poznania do Warszawy, to średnia prędkość na całej trasie rośnie do 82 km/h, a podróż skraca się o ok. 45 minut.

Dużym problemem są korki na wylotówkach z dużych miast. Do Warszawy wjedziemy najszybciej. Od strony Gdańska ze średnią prędkością 53 km/h, z Poznania 48 km/h i z Wrocławia tylko 29 km/h.

Do stolicy Wielkopolski najtrudniej wjechać od strony Gdańska (37 km/h) i Wrocławia (32 km/h). Średnie prędkości wynoszą tu odpowiednio 37 i 32 km/h. Łatwiej jest wjeżdżającym od strony Warszawy. Średnia prędkość wynosi w tym przypadku 59 km/h.

Na wjazdach gorzej wypadają Wrocław i Gdańsk. Kierowcy wjeżdżający do Wrocławia od strony Warszawy poruszają się średnio 51 km/h. Osoby zmierzające tu z Gdańska i Poznania osiągają średnio 33 km/h na rogatkach miasta.

Nie lepiej jest w samym Gdańsku. Od strony Warszawy 44 km/h. Podróżni z Poznania i Wrocławia poruszają się ze średnią prędkością ok. 35 km/h.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który na bieżąco prezentuje informacje o prędkościach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych tysięcy pojazdów poruszających się po trasach pomiędzy Warszawą, Poznaniem, Wrocławiem i Gdańskiem, o okresie od stycznia do kwietnia 2011 r.

Sprawdź, z jaką średnią prędkością jeździ się po Polsce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Sprawdź, z jaką średnią prędkością jeździ się po Polsce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • qwert (gość)

    Dlatego wspolczesne telefony sa ludziom na sile wciskane, dzieki nim jest dostep do kamerki, mikrofonu, gps'a i innych danych. Czyli co gzie, komu i za ile sprzedac

  • Agatwro (gość)

    4750 km 72godziny po Polsce od 9 do 21 w ciągu 30 dni. Ok 66 km/h

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości