Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Spróbuj swoich sił w rajdzie

Data publikacji: Autor: Michał Kondrowski

Michał Kondrowski W najbliższą sobotę 28.11.2004 kierowcy amatorzy będą mieli szansę wzięcia udziału w amatorskim rajdzie jesiennym.

Jest to impreza z cyklu KJS organizowana przez AK. Rzemieślnik.

 Micha³ Kondrowski

Przed zbliżającym się rajdem Barbórki każdy ma szanse sprawdzić się i zobaczyć, jak rajd wygląda od strony kierowcy, a nie zwykłego widza. Zawody są specjalnie przygotowane, aby poradził sobie każdy bez zbędnego ryzyka, a jednocześnie nie odbierając startującym emocji wynikających ze sportowej jazdy.

 

Próby zostaną rozlokowane w kilku miejscach w okolicach Grójca, a łączyć je będzie ciekawa trasa dojazdowa. Swoich sił będzie można spróbować na torze w Słomczynie, gdzie w sezonie ścigają się najmocniejsze auta rajdowe w Polsce. Kolejne ciekawe miejsce to Nowe Miasto gdzie na terenie lotniska zostaną rozegrane obok siebie Micha³ Kondrowski cztery super próby. Dalsze odcinki będą zlokalizowane w Białobrzegach i Mogielnicy. Należy spodziewać się nawierzchni mieszanej, skończyły się już czasy betonowych kręciołków. Już nawet zawody typu KJS nie mogą obejść się bez urozmaiceń w postaci szutrowych łączników.

 

Aby być dopuszczonym do zawodów, trzeba mieć aktualne prawo jazdy i sprawny technicznie samochód. Musimy jeszcze znaleźć drugą osobę która wcieli się w rolę pilota i będzie wskazywać nam trasę na odcinku. Nie można zapomnieć oMicha³ Kondrowski kaskach które, mimo niskiej rangi zawodów, są obowiązkowe zarówno dla kierowcy jak i pilota.

 

Startujący zostaną podzieleni na klasy według pojemności. Nikt nie zostanie rzucony na pożarcie cztero napędowym potworom. Szanse będą wyrównane.

 

Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie klubu AK Rzemieślnik na ulicy Żytniej 46 w Warszawie. Organizatorzy odpowiadają także na wszystkie pytania dotyczące startu w zawodach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości