Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38366 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Sprzedaż aut. Kto liderem polskiego rynku?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Toyota W drugim miesiącu roku Toyota utrzymuje w Polsce pozycję lidera. W ciągu pierwszych 20 dni lutego zarejestrowano 3 800 egzemplarzy marki – o 16% więcej niż w tym samym okresie 2019 roku i o 280 aut więcej niż marka zajmująca drugie miejsce. Na rynku klientów indywidualnych Toyota jest numerem 1 z prawie 20-procentowym udziałem. Dane opracował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Po rekordowym styczniu, kiedy to Toyota awansowała na pozycję lidera, przyszedł czas na równie udany luty. W ciągu pierwszych 20 dni drugiego miesiąca tego roku salony marki opuściło 3 801 samochodów, o 16% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. To zapewniło Toyocie pierwsze miejsce i przewagę 280 aut nad marką zajmującą drugą pozycję. Sukces jest tym większy, że wiele marek zanotowało w tym czasie zauważalne spadki liczby rejestracji, a rynek zmniejszył się rok do roku o 7%.

Na liście 10 najpopularniejszych samochodów w Polsce w omawianym okresie znajdują się cztery modele Toyoty. Pierwsze miejsce należy do Corolli (1 159 aut), trzecie do Yarisa (959 aut), piąte do RAV 4 (600 aut), zaś szóste do Toyoty C-HR (580 aut). Tym samym Corolla umocniła swoją pozycję najpopularniejszego samochodu w Polsce w 2020 roku.

Zobacz także: Opony zimowe. Sprawdzamy najpopularniejsze mity

O tym, jak atrakcyjna jest obecnie oferta Toyoty, najlepiej świadczy jej popularność wśród klientów indywidualnych. Toyota jest nie tylko najczęściej wybieraną marką przez osoby prywatne, z wynikiem 1730 samochodów, ale jej udział wzrósł do aż 19,8%. Nabywcy prywatni zarejestrowali o 14% więcej samochodów Toyoty rok do roku przy 15-procentowym spadku tej części rynku.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł