Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż aut. Pracownicy salonów samochodowych w szoku (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Xinhua / x-news

Fot. Xinhua / x-news Pandemia koronawirusa dotknęła prawie wszystkie sektory gospodarki, nie omijając branży motoryzacyjnej. Jednak nie wszyscy liczą straty.

Branża samochodowa w Turcji bardzo szybko wyszła z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. W czerwcu zanotowano ogromny wzrost sprzedaży aut. W porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku, sprzedaż wzrosła aż o 120 proc.

Jednym z głównych powodów takiego stanu jest to, że ludzie nie chcą podróżować komunikacją publiczną, obawiając się większego ryzyka zakażenia się SARS-CoV-2.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

- Pracuję w branży motoryzacyjnej od mniej więcej dwudziestu lat, ale tak dużego wzrostu sprzedaży jeszcze nie widziałem - powiedział Ayhan Serhat Atasoy, dyrektor do spraw sprzedaży aut w salonie samochodowym.

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Dotychczas na świecie zaraziło się 9,6 mln osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jurek (gość)

    W Polsce też podobno wychodzi do przodu, ale cały czas brakuje nowych aut. Trzeba na nie po prostu poczekac. W każdym razie jak ktoś potrzebuje na szybko samochód to warto poszukać wśród sprawdzonych używek. Ja mogę polecić auta pokontraktowe z Master1. Mam od nich Octavię z 2018 r. i jestem mega zadowolony.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości