Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Sprzedaż auta używanego. Ma pomóc nowa technologa

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. materiały prasowe Prezentacja produktów sprzedawanych w Internecie odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu decyzji zakupowych przez klientów. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów używanych, gdzie istotny jest każdy detal.

Każdy, kto kiedykolwiek sprzedawał samochód przez Internet wie, jak ważnym elementem tego procesu są dokładne zdjęcia auta. To głównie na ich podstawie Internauci podejmują decyzję o spotkaniu ze sprzedającym, aby móc obejrzeć auto „na żywo”. Dlatego firmy zajmujące się profesjonalną sprzedażą aut szukają zupełnie nowych rozwiązań umożliwiających im zaprezentowanie samochodu online z możliwie jak największą dokładnością.

Jednym z najnowszych rozwiązań jest umożliwienie oglądania realnego (nie modelu) auta online w widoku 360. Dzięki niemu klient może dokładnie obejrzeć każdy zewnętrzny i wewnętrzny element wybranego przez siebie modelu samochodu w widoku 360. A w razie potrzeby może wykonać zbliżenie na dowolną część auta, aby upewnić się w jakim jest stanie. W ten sposób klient może zobaczyć cały samochód jak w rzeczywistym salonie.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

- Dla niektórych to zabrzmi niczym dzieło Sapkowskiego, ale takie są fakty. Coraz więcej różnych produktów kupujemy w sieci, a samochody były jedynie kwestią czasu. W USA tego typu rozwiązanie już działa dając doskonałe rezultaty. Polski rynek do zrobienia tego typu kroku musiał dojrzeć, ale sądząc po zainteresowaniu oraz prowadzonych przez nas rozmowach, w końcu nadszedł ten czas. Skoro życie w coraz większym stopniu można sobie ułatwiać, to czemu tego nie robić? Możliwość dokładnego obejrzenia samochodu z poziomu fotela - czy można sobie wyobrazić wyższy poziom wygody? - mówi Andrzej Wrona z Virtual Car 360, firmy oferującej rozwiązania umożliwiające tworzenie prezentacji samochodów online w widoku 360

Jak to działa?

Oglądanie auta online w widoku 360 jest możliwe dzięki specjalnej platformie obrotowej będącej jednocześnie studiem fotograficznym. Platforma pozwala na obracanie fotografowanego samochodu w czasie sesji zdjęciowej bez konieczności zmiany pozycji aparatu fotograficznego, co skraca czas wykonania całej sesji zdjęciowej do 10 minut. Platformę wraz z ze ścianami bocznymi tworzy kompletny photobox wykonany z aluminium oraz specjalnych materiałów. Tworzy w ten sposób studio fotograficzne, w większości odseparowane od światła zewnętrznego. Oświetlenie studia eliminuje niekorzystne odbicia i refleksy na karoserii oraz pozwala na efektywne zaprezentowanie samochodu.

Zobacz też: Redakcyjny test Mazdy CX-5

- W praktyce oznacza to, że klient widzi nie tylko każdy zewnętrzny detal samochodu, ale i całe wnętrze. Na przykład nasi klienci mają możliwość zamówienia samochodu z dostawą do domu. A to oznacza, że zobaczą samochód na żywo dopiero w momencie jego odbioru. Dlatego aby skorzystali z naszej oferty muszą mieć możliwość dokładnego obejrzenia niemal każdego elementu auta. Zakładamy, że prezentacja pojazdu w widoku 360 spełnia tę potrzebę. Klient może obejrzeć auto z każdej strony, otworzyć drzwi i zasiąść wirtualnie za kierownicą z możliwością rozejrzenia się po całym wnętrzu, włącznie z podsufitką auta – opowiada Grzegorz Grodecki, Dyrektor Zarządzający Master1.pl, platformy sprzedaży samochodów pokontraktowych online, która jak jedna z pierwszych firm w Polsce wdrożyła prezentację samochodów w widoku 360

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mati (gość)

    W sumie to niby nic znaczącego, a jednak fajny efekt z takiej platformy. Muszę przyznać, że na żywo wygląda o wiele bardziej okazale, bo miałem okazję ją oglądać jak kupowałem samochód od Master1.pl w Gdańsku. Sprzedają dobre samochody, więc fajnie przeczytać o nich coś pozytywnego, tym bardziej jeśli jest to coś tak innowacyjnego.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości