Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż czołowych marek w Europie

Data publikacji: Autor: (red) źródło: IBRM Samar

Fot. Archiwum Oto podsumowanie wyników sprzedaży sześciu czołowych marek na europejskim rynku nowych aut osobowych za rok 2010. W te firmy kontrolują udział rynkowy wynoszący około 50%.
Oto podsumowanie wyników sprzedaży sześciu czołowych marek na europejskim rynku nowych aut osobowych za rok 2010. W te firmy kontrolują udział rynkowy wynoszący około 50%.

Fot. Archiwum Już niedługo stowarzyszenie branżowe ACEA opublikuje informację prasową będącą podsumowaniem sprzedaży nowych aut osobowych w Europie za cały rok 2010. Na razie jednak przedstawiamy podsumowanie wyników sprzedaży sześciu czołowych producentów branży za okres styczeń-listopad ubiegłego roku, które po dodaniu rezultatów grudniowych niewiele powinny się zmienić:

1. Volkswagen: 11,2% udziału rynkowego (w analogicznym okresie 2009 było 11,4%)
2. Renault: 8,4% (7,7%)
3. Ford: 8,2%  (8,9%)
4. Peugeot: 7,3% (7%)
5. Opel/Vauxhall: 7,3% (7,5%)
6. Fiat: 6,2% (7,1%)

W sumie wyżej wymienione marki kontrolują udział rynkowy wynoszący prawie 50%. W okresie styczeń-listopad 2010 łączna sprzedaż nowych aut osobowych w krajach Unii Europejskiej zamknęła się liczbą 12 349 743 egzemplarzy, co oznacza spadek o 5,7%.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Tak tylko że VW na koniec roku miało wzrost ponad 4% a udział rynku na świecie 12,7%, natomiast Fiat odnotowuje potęzne spadki 19% to bardzo dużo na ogólne wyniki to tylko VW, Peugot i Ford mogą być zadowolone z wyników bo reszta to same spadki

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości