Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż nowych aut w Europie

Data publikacji: Autor: łm

W oparciu o źródła z europejskiego stowarzyszenia branży motoryzacyjnej ACEA agencja Reuters informuje, że w poszczególnych krajach Europy Zachodniej (państwa unijnej "piętnastki" oraz Norwegia, Islandia i Szwajcaria) zarejestrowano w maju 1,24 mln nowych samochodów osobowych.

W oparciu o źródła z europejskiego stowarzyszenia branży motoryzacyjnej ACEA agencja Reuters informuje, że w poszczególnych krajach Europy Zachodniej (państwa unijnej "piętnastki" oraz Norwegia, Islandia i Szwajcaria) zarejestrowano w maju 1,24 mln nowych samochodów osobowych. To o 1,2 proc.więcej niż w analogicznym miesiącu 2004 roku.

 

Osiągnięty relultat jest zasługą dobrych wyników we Włoszech, które w ubiegłym miesiącu uplasowały się przed Wielką Brytanią jako drugi pod względem wielkości rynek samochodowy Starego Kontynentu. Ogólem przez pięć miesięcy tego roku sprzedano w Europie Zachodniej 6,43 mln samochodów, o 2,8 proc. więcej niż rok wcześniej.
 
Spośród pięciu czołowych rynków samochodowych Europy najgorszy wynik odnotowały Niemcy. Liczba nowych rejestracji spadła u naszych zachodnich sąsiadów o 7,3 proc. Z kolei Francja, która miała największy spadek sprzedaży wśród czołowej piątki Starego Kontynentu, poprawiła w maju wyniki o 4,8 proc. Zdecydowanym liderem były jednak Włochy. Liczba nowych rejestracji w maju była większa o 12,1 proc.

 

źródło: Samar

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości