Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż nowych samochodów

Data publikacji: Autor: (WIB)

 Sprzedaż w ciągu sześciu miesięcy br. była wprawdzie wyższa niż rok temu, ale kolejny raz z rzędu wyniki są gorsze w porównaniu z miesiącem poprzednim.

Sprzedaż w czerwcu zamknęła się liczbą 29 890 aut, o niemal 8 proc. wyższą niż w czerwcu roku ubiegłego. Sprzedaż w ciągu całego pierwszego półrocza wyniosła 173 728 samochodów, o 13,32 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2002.

Pierwsze miejsce wśród marek pozostaje niezagrożone w rękach Fiata. Jego dotychczasowa sprzedaż w wysokości 31 137 sztuk, wyższa w stosunku do roku ubiegłego o ponad 13 proc., pozwoliła na utrzymanie najwyższego udziału w rynku. Producentem, który od wielu miesięcy króluje na rynku pod względem wzrostu, pozostaje Toyota. Jej sprzedaż w wysokości 18 009 sztuk zwiększyła się w porównaniu z rokiem ubiegłym o prawie 48 proc. Marką klasyfikowaną w pierwszej dziesiątce, która w pierwszym półroczu zanotowała największy procentowy przyrost sprzedaży, jest Ford. Dotychczasowa sprzedaż Forda wyniosła 11 097 sztuk, o 56 proc. więcej niż w roku 2002.

Wojciech Drzewiecki z firmy Samar
- Wszystko wskazuje na to, iż wyniki uzyskane w lipcu będą gorsze niż notowane w czerwcu. Spodziewany spadek sprzedaży (w stosunku do czerwca wyniesie około 3 proc.) nie powinien jednak nikogo dziwić, gdyż zgodny jest on z tendencją obserwowaną od lat. Lipiec to pierwszy miesiąc wakacji, a więc czas niesprzyjający zakupom. Odniesienie rezultatu z lipca bieżącego roku do lipca roku ubiegłego powinno jednak dać wynik pozytywny. Całkowita sprzedaż w ciągu siedmiu miesięcy tego roku powinna przekroczyć 200 000 sztuk, a więc będzie wyższa w stosunku do roku ubiegłego o około 12 proc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości