Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż nowych samochodów

Data publikacji: Autor: (w)

 Do końca lipca w naszym kraju sprzedano ponad 203 tysiące nowych samochodów osobowych, co oznacza niemal 12 proc. wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Sprzedaż miesięczna ustabilizowała się na poziomie 30 tysięcy samochodów.

Wiele wskazuje na to, że prognozy analityków się sprawdzą i w tym roku sprzedaż przekroczy 360 tys. nowych aut. Jesienią rynek powinien się nieco ożywić, tradycyjnie już miesiące wakacyjne nie są najlepsze dla branży motoryzacyjnej. Bezdyskusyjnym liderem wśród producentów jest Fiat, który ma bezpieczną przewagę nad drugą w tej klasyfikacji Skodą. O trzecie miejsce zacięcie walczyły do ostatniego dnia Renault i Toyota. Ostatecznie górą są Francuzi, którzy sprzedali o 18 aut więcej. W pierwszej dziesiątce producentów należy odnotować wysokie, bo 50-proc. wzrosty Forda i Toyoty, spadła sprzedaż dwóch firm - Volkswagena i Daewoo.

W klasyfikacji modeli też bez niespodzianek - najlepiej sprzedaje się Fiat Seicento, choć jego przewaga nad Skodą Fabią nieco stopniała. Dalej ciasno - z niewielką różnicą trzecie miejsce przypadło Toyocie Yaris, czwarte Fiatowi Punto, a piąte najpopularniejszemu kompaktowi na naszym rynku - Toyocie Corolli. Cztery z tych aut (poza Punto) są także w czołówce rankingu samochodów najszybciej zyskujących popularność, listę uzupełnia Citroen C3. Na przeciwnym biegunie - aut tracących zainteresowanie klientów - na czele auta już nieprodukowane - Fiat Uno i Opel Astra Classic. W pierwszej piątce tego niechlubnego rankingu są także Daewoo Lanos, Volkswagen Polo i Daewoo Matiz.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości