Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż nowych samochodów

Data publikacji: Autor: (ms)

W czerwcu sprzedano w Polsce 27,7 tys. nowych aut, czyli o 15 proc. mniej niż w czerwcu 2001 r.

Po raz pierwszy od wielu miesięcy poziom spadku zszedł poniżej 20 %. Utrzymanie dotychczasowego trendu w przyszłości pozwoliłoby na odrobienie części strat w stosunku do roku 2001. Czy uda się uzyskać poziom sprzedaży z tego roku jeszcze nie wiadomo.

Niewątpliwie czynnikami wspomagającymi byłyby nowe przepisy, które zostaną wprowadzone przez Ministra Infrastruktury. Do poprawy sytuacji mogą się także przyczynić nowości wchodzące na rynek.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż zarówno spadek sprzedaży Fiata, jak Daewoo zmniejsza się. Na ile jest to wynikiem ograniczeń w imporcie, a na ile bardzo dobrą ofertą trudno jeszcze powiedzieć. Niewątpliwie ograniczenia te przyczyniają się do wzrostu cen na rynku wtórnym, a to z jednej strony ułatwia proces wymiany pojazdów, z drugiej zaś powoduje że oferta polskich producentów staje się coraz bardziej konkurencyjna (nie tylko nowy pojazd, coraz lepiej wyposażony i w dobrej cenie, ale także z gwarancją dającą poczucie bezpieczeństwa i ograniczającą ewentualne wydatki na naprawy).

Pierwsze miejsce w rankingu firm o największych przyrostach sprzedaży (pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających firm) zajęła Toyota, ze wzrostem 31.71 %.

Chociaż w ostatnim czasie koniunktura na rynku się nieco poprawiła, trudno powiedzieć czy jest to zjawisko stałe czy sezonowe. Przed wakacjami sprzedaż nowych aut zwiększa się w Polsce od kilku lat.

źródło: Samar

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości