Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sprzedaż opon. Te kupowane są najczęściej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), w 2018 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie samochodów ciężarowych o 22%.

Fot. Pixabay.com Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), w 2018 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie samochodów ciężarowych o 22%. Jak wglądają pozostałe wyniki?

Dane za 2018 roku pokazują jak dynamicznie rozwija się rynek oponiarski w Polsce. Wysoki wolumen sprzedaży opon całorocznych w 2018 roku jest dowodem na to, że producenci wykorzystują potencjał rynku. Kolejny rok notujemy także wzrost sprzedaży markowych opon klasy premium. Jest to bardzo dobra wiadomość, która świadczy o rosnącej świadomości kierowców dotyczącej wpływu jakości opon – jako jedynego punktu styku auta z drogą – na bezpieczeństwo jazdy i długość drogi hamowania –wskazuje Giansimone Bertoli, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Zobacz także: Będą nowe znaki drogowe

Dane za 2018 roku pokazują jak dynamicznie rozwija się rynek oponiarski w Polsce. Fot. PZPO – Samochody typu SUV nadal cieszą się ogromną popularnością wśród polskich kierowców, czego dowodem jest 12% dynamika sprzedaży w tym segmencie. Szczególnie cieszy wzrost w segmentach opon rolniczych i ciężarowych. Sprzedaż tych ostatnich wzrosła aż o 22% w porównaniu do roku 2017. Właściwy dobór opon do ciężarówek i aut rolniczych jest inwestycją, która zawsze się zwraca – w ciągu kilku lat pozwala obniżyć wydatki na paliwo oraz naprawy pojazdu i ogumienia. Opony rolnicze oraz ciężarowe są intensywnie eksploatowane, a wszelkie przestoje i opóźnienia w zbiorach, żniwach czy dostawach spowodowane uszkodzeniami opon mogą nieść duże dodatkowe koszty, ale także potencjalne zagrożenie dla kierowcy – dodaje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO.

Europejski rynek opon

– Dane z 2018 roku potwierdzają stabilność rynku, który ewoluuje zgodnie z oczekiwanymi trendami. Notujemy ciągły wzrost sprzedaży opon zimowych i całorocznych, które zwiększają bezpieczeństwo na naszych drogach. Cieszą nas wyjątkowo duże wzrosty sprzedaży opon na rynku samochodów ciężarowych w Polsce oraz Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Holandii – powiedziała FaziletCinaralp, sekretarz generalna ETRMA.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Najlepsze opony to czterosezony ! (gość)

  +49%

 • dr inż. Marek Gałowski (gość)

  Ja mam od 14 lat te same opony tylko co kilka lat daję do bieżnikowana nową gumą. Wielki fak firmom oponiarskim, poczytajcie sobie o spisku żarówkowym... to samo jest z oponami.

 • Romano (gość)

  W sumie to się nie ma co dziwić że ludzie stawiają na marki premium. Różnice w cenie nie są już tak duże jak jeszcze kilka lat temu, a jak ktoś się przejedzie na takich oponach to różnicę w komforcie jazdy odczuje na pewno. Sam przesiadłem się na Yokohamy, w tym roku zimówki Winter V905.

 • usted (gość)

  jeden bełkot tak redaktora jak i komentujących

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości