Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Srebrne auta najbezpieczniejsze

Data publikacji: Autor: (im)

 Kolor auta ma bardzo duże znaczenie!

Kolor samochodu ma niemałe znaczenie dla bezpieczeństwa pasażerów. Jednak najbezpieczniejszym kolorem nie jest żółty czy pomarańczowy ani nawet czerwony, a... srebrny.

Właścicielom samochodów w srebrnym kolorze
znacznie rzadziej przytrafiają się kolizje
drogowe.
Fot. materiały promocyjne

Do takiego wniosku doszli naukowcy z Nowej Zelandii. Ich zdaniem najmniejsze ryzyko odniesienia poważnych obrażeń w wyniku wypadku na drodze ponoszą kierowcy aut w kolorze srebrnym.

- Z badań wynika, że srebrne auta są o 50 proc. "bezpieczniejsze" niż samochody w kolorze białym - powiedziała Sue Furness, kierująca grupą naukowców z uniwersytetu w Auckland. W badaniach, przeprowadzonych w latach 1998-99, uczestniczyło ponad tysiąc kierowców z Nowej Zelandii.

Po uwzględnieniu czynników, takich jak wiek i płeć kierowcy, użycie pasów bezpieczeństwa, wiek pojazdu oraz warunki panujące na drodze, specjaliści doszli do wniosku, że kolor samochodu był elementem, który także należało wziąć pod uwagę podczas badań. Zauważono, że ryzyko odniesienia poważnych obrażeń podczas wypadku jest większe w przypadku osób, które jeżdżą samochodem w kolorze brązowym, czarnym lub zielonym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości