Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Śródmiejska obwodnica Lublina: Ul. Dywizjonu 303 połączy się z Wrotkowską

Data publikacji: Autor: Artur Jurkowski

Sródmiejska obwodnica Lublina: Ul. Dywizjonu 303 połączy się z Wrotkowską Ulica Dywizjonu 303 w Lublinie nie będzie się "urywała" na wysokości skrzyżowania z ul. Kunickiego. Zostanie przedłużona do ul. Wrotkowskiej. Ratusz podpisał we wtorek porozumienie z wojskiem, przez którego tereny będzie przebiegała nowa arteria.

- Powstanie szybkie i wygodne połączenie między dzielnicami - podkreślał Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta Lublina. Sródmiejska obwodnica Lublina: Ul. Dywizjonu 303 połączy się z Wrotkowską

Nowa droga ma być elementem tzw. śródmiejskiej obwodnicy. Przebiega ona od Solidarności przez  Smorawińskiego, Andersa do Witosa, a następnie przez Krańcową i Dywizjonu 303. W tym miejscu się urywa.

- Porozumienie umożliwi przekazanie gruntów niezbędnych do budowy drogi - wyjaśniał ppłk Krzysztof Kołb-Sielecki, szef Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie.

Ratusz przejmie od wojska ok. 3 ha terenów. W zamian miasto wykona inwestycje na rzecz wojska na kwotę 2,7 mln zł. Wartość przejmowanych gruntów jest szacowna na 5 mln zł.

- Budowa nowego połączenia ruszy w 2014 r. i  ma się zakończyć w 2015 r.  - wskazał Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Droga będzie miała dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu.

Do "domknięcia" obwodnicy będzie brakowało jeszcze wybudowania jednego odcinka. Chodzi o przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino od al. Kraśnickiej do węzła Sławin, na  przedłużeniu al. Solidarności.

- Na razie trudno powiedzieć kiedy zrealizujemy tę inwestycję.  Wszystko zależy od tego, czy uda się znaleźć pieniądze na te prace - nie krył we wtorek Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Koszt robót jest wstępnie szacowany na ok. 70-90 mln zł.

źródło: Kurier Lubelski

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości