Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38527 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

SRT Viper trafi do Europy... nieoficjalnie

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

SRT Viper, Fot: Chrysler SRT Viper to jeden z najlepszych samochodów sportowych "made in USA", mimo to europejski oddział Chryslera nie będzie oficjalnie oferował auta w Europie. Wielbiciele tej amerykańskiej legendy nie muszą jednak rozpaczać - firma GeigerCars postanowiła sprowadzić do Niemiec kilka sztuk nieoficjalnym kanałem.

Aby kupić Vipera przyszli nabywcy z Europy muszą przygotować dużo większą sumę pieniędzy, niż klienci z Ameryki Północnej. SRT Viper, Fot: ChryslerPodczas, gdy w USA bazowy SRT Viper oferowany jest w cenie 97 395 dolarów (+destination fee w wysokości 1 995 dolarów), na Starym Kontynencie będzie kosztował aż 139 900 euro, czyli 180 930 dolarów. To nawet więcej, niż trzeba zapłacić za oferowaną w Stanach wersję GTS z luksusowym wyposażeniem (120 395 dolarów).

Wysoką cenę zakupu w pełni rekompensują jednak doskonałe osiągi i świadomość podróżowania wyjątkowym samochodem. Pod maską pracuje silnik V10 o pojemności 8,5 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 814 Nm. Viper przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 3 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 331 km/h. Samochód wyposażono w układ ESC z możliwością całkowitej dezaktywacji lub zmiany trybu pracy systemu. O przeniesienie mocy dba sześciobiegowa przekładnia manualna.

SRT Viper powstaje w fabryce Conner Avenue w Detroit.

SRT Viper, Fot: Chrysler

SRT Viper, Fot: Chrysler

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Dodge Viper zdjęcia

Dodge Viper dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości