Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Stacja paliw. Czy będzie zakaz handlu w niedzielę?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Kapała Od momentu wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę, stacje benzynowe wzbogaciły swój asortyment. W efekcie pojawiły się doniesienia, że Państwowa Inspekcja chce zamykać stacje paliw w niedziele.

"Należałoby rozważyć wprowadzenie stosownych zmian w ustawie, tak aby typowe placówki handlowe, które korzystają z wyłączenia spod zakazu handlu z uwagi na posiadany status placówki pocztowej, czy sklepy sprzedające głównie alkohol i artykuły spożywcze, ale posiadające w swoim asortymencie także wyroby tytoniowe, nie mogły prowadzić handlu w dni objęte zakazem handlu" - wynika z raportu Państwowej Inspekcji Pracy.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Do planów odniósł się rzecznik rządu. "Rząd nie przyjął takich rozwiązań i nie ma takich planów" - napisał na portalu społecznościowym Piotr Muller.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Pisiacka Inspekcja Handlowa (gość)

  Tak prponuuję jeszcze zakazać pracy lekarzom policji i straży pożarnej. Król POlski będzie miał nas w opiece.

 • TDCI (gość)

  Chciałbym zobaczyć motocykle na weekendowych wycieczkach gnające z kanistrami. Przy dzwonach fajnie by wybuchały.

 • zakaz handlu = straty podatkowe (gość)

  Pisiory wprowadziły sobie zakaz handlu w niedziel i teraz będą płakać jak to mało podatku będzie im wpływać od sprzedaży.

 • Zibi (gość)

  Nie będzie zakazu handlu dla stacji bez. I Żabki - tego chcą obce koncerny dlatego nagle w mediach pojawiają się rzekome społeczne wątpliwości! Zenda!

 • Stan2 (gość)

  Na wszelki wypadek, warto mieć ze dwa kanistry na balkonie.

 • Soul (gość)

  Ale przecież to nie problem. Dlaczego zamykać stacje benzynowe przecież paliwo jest potrzebne. Nie można tego robić. Natomiast można takiej stacji ograniczyć sprzedaż asortymentu. Niech sobie sprzedaje co ma oprócz alkoholu i papierosów. Mało tego robić wyrywkowe kontrolę i karać i to surowo.

 • hesus (gość)

  jezu weźcie sobie na wstrzymanie, rozpuszczeni przez tą "nową Polskę" kup porządne rowery i jedź z rodziną na wycieczkę, tak nawet w zimę, też czasem widzę całe rodziny na rowerach i nie narzekają. Z resztą w wieku 10 lat czy mniej jeździłem do szkoły rowerem cały rok w śniegu itp, chyba że dzisiejsze dzieci są zrobione z cukru lub ze szkła? swoim pozwalam na wszystko. albo to może ich rodzice są miękkcyt? każdy chce mieć wolne w dzień Boży. Nie spinajcie się tak bo szybciej do grobu tylko. jedyne rozwiązanie to automatyczne stacje na kartę jak na zachodzie. zapłać potem tankuj :D szerokości wszystkim

 • Komentarz usunięty.
 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  Głupich nie sieją ...

 • Donek (gość)

  Artykuł sponsorowany. Może autor napisze, przez kogo?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości