Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Stacje diagnostyczne. Będą nowe zasady

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Maciej Pobocha Będą kolejne zmiany w prawie o ruchu drogowym. Tym razem mają na celu wyeliminować z rynku nieuczciwe punkty diagnostyczne pojazdów.

Fot. Maciej Pobocha Obecnie stacje diagnostyczne podlegają 380 starostwom. Projekt zmian zakłada powołanie dyrektora transportowego dozoru technicznego. Miałby on za zadanie kontrolować stacje jeszcze przed ich zatwierdzeniem, zarówno pod względem warunków lokalowych i posiadanego sprzętu.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test włoskiej nowości
- Czy funkcjonalność sedanów jest ograniczona?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?

Na tym jednak nie koniec. Dodatkowo mają być przeprowadzane kontrole działających stacji oraz wyników wybranych losowo badań technicznych z ostatnich trzech miesięcy. Zaostrzony ma zostać tak że nadzór nad samymi diagnostami.

Wprowadzenie zmian planowane jest na 20 maja 2017 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Polak (gość)

  Samochody tylko dla bogatych juz szarego czlowieka nie bedzie stac boze co za chory kraj

 • lukasz (gość)

  kto mi zapłaci za przyjazd na kontrolne, ponowne badanie. wolny dzień w pracy, koszty przejazdu?!

 • grzegorz (gość)

  @lukasz, A kto mi zapłaci za stracony czas i życie jeśli rozklekotany gruchot wpadnie we mnie lub w moją rodzinę? Jeśli nie stać Cię na utrzymanie auta w należytym stanie to naprawdę nie warto go mieć w ogóle. Do tego mam szczerą nadzieję, że będą sprawdzali ile z obecnych aut posiada wycięty filtr DPF, oraz uszkodzoną ramę i wstawiony dach. Może ceny "normalnych" aut znacznie skoczą wtedy do góry.

 • nn (gość)

  To władzunia będzie jeszcze wzywać na przymusowe kontrole ekstra w ramach ichniejszej kontroli? Może jak tacy zatroskani to niech zajmą się 'autoryzowanymi' salonami i naprawami w ramach, na nowe zamienniki po wypadku, bo tu większe przekręty potrafią robić i to wbrew woli właściciela - podmiana części na stare, wstawianie szrotu zamiast tego za co się zapłaciło, a nie zwykły przegląd.

 • ja ja wir machen ordnung (gość)

  i znowu niemcy oni was zniszcza przeglad tylko dla samochodow nowych po szesciu latach niema mowy a jak tak to za wysokie wynagrodzenie drogie besensowne naprawy to tak jak z frankowiczami po 6-7 lat nowe auto czyli nowy kredyt samochodu uzywanego lub motocykla bez przegladu nie zarejestrujesz auto komisy z uzywanymi i handlarz to was zalatwi o to im chodzi mechanicy i warsztaty bankrutuja auta naprawiane tylko w serwisie to co chca wprowadzic w Polsce sprawdzilo sie w starych EU i turci nie dajcie sie

 • Zduneq (gość)

  Jest!Oby wszystkie 25 letnie bmw, golfy, pasaty wylądowały tam gdzie ich miejsce, czyli na złomowisku!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości