Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

STAG Rally Team – prężnie rozwijający się zespół rajdowy

Data publikacji: Autor: ip

Fot. STAG Rally Team AC S.A., wiodący w Polsce i doceniany na rynkach zagranicznych producent systemów LPG/CNG marki STAG, zrzesza pasjonatów sportów motoryzacyjnych w zespole kierowców rajdowych pod nazwą STAG Rally Team. Firma wspiera w ten sposób pasje swoich pracowników, którzy biją rekordy za kierownicą samochodów rajdowych.

Fot. STAG Rally TeamSTAG Rally Team to pasjonaci motoryzacji na co dzień spełniający się zawodowo w Autoryzowanych Serwisach marki STAG. Na polskim torze rajdowym istnieją od lat, natomiast w barwach STAG Rally Team jeżdżą od 2015 roku i są jednym z najprężniej rozwijających się zespołów w kraju.

Liderem projektu oraz inicjatorem powstania zespołu kierowców rajdowych jest Marcin Dziewiątkowski, który razem z Tomaszem Kraczko znajduje się obecnie na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski okręgu północno-wschodniego. – Udział w rajdach samochodowych w charakterze kierowcy to pasja, która z czasem przerodziła się w projekt na skalę krajową. Kiedy zaczynaliśmy działać zespół tworzyły trzy drużyny rajdowe, a dziś jest ich aż sześć. Stale poszerzający się skład zespołu daje dużo motywacji drużynom – możemy ze sobą rywalizować, jednocześnie ciesząc się ze zdobywanych nagród – mówi Marcin Dziewiątkowski, kierowca STAG Rally Team. Obecny skład zespołu to: Marcin 9 z Białegostoku, Kucak Drift z Wrocławia, BCRally z Bolesławca, Gaz-Tech ze Szczecina, Macar z Częstochowy, oraz L-ka Team z Gdyni.

Do największych osiągnięć STAG Rally Team należy zdobycie m.in. następujących tytułów: Mistrzów sezonu 2015 w klasie K2 oraz Wicemistrzów sezonu 2015 w klasyfikacji generalnej (zespół w składzie Marcin Dziewiątkowski oraz Tomasz Kraczko), Wicemistrzów sezonu 2015 w klasyfikacji K2 (Grzegorz Sianko i Jacek Pliszka), Wicemistrzów sezonu 2014 w klasyfikacji K3 (Radosław Perkowski oraz Robert Dąbkowski), a także zdobycie drugiego miejsca King of Europe Karpacz 2015 i drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Karpacz 2015 (Kamil Dzierbicki z Kucak Drift).

Kierowcy rajdowi wchodzący w skład STAG Rally Team podkreślają, że „benzynę mają we krwi”. W tym roku ruszają na podbój zagranicznych torów rajdowych, m.in. w Czechach i na Słowacji. W nadchodzącym sezonie zawalczą również m.in. o Puchar Polski w Koszalinie, Krzywej i Debrznie oraz o Mistrzostwa Polski w Kielcach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości