Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Stargard. Jak nie oddadzą będą korki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Stargard. Jak nie oddadzą będą korki Mieszkańcy obawiają się, że przed Wszystkimi Świętymi nie zostanie przywrócony ruch samochodów na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego, Chrobrego i Portowej w Stargardzie Szczecińskim.

12 września zamknięto dla aut dużą część Starego Miasta w Stargardzie, ze względu na zagospodarowaniem terenu między ulicami Chrobrego, Kazimierza Wielkiego i Grodzką, gdzie powstają kamienice. Zamknięcie dla ruchu kawałka Starego Miasta podzielono na dwa etapy.

W pierwszym roboty prowadzone są na wszystkich ulicach wokół placu budowy kamienic. Przejazdu nie ma ulicą Kazimierza Wielkiego do ul. Kuśnierzy, Grodzką na odcinku od Łokietka do Chrobrego i ulicą Chrobrego od skrzyżowania z Grodzką aż do ulicy Garncarskiej. W drugim etapie robót ruch wróci na ulicę Kazimierza Wielkiego, ale część ulic Grodzkiej i Chrobrego pozostanie zamknięta.

Od ponad miesiąca kierowców obowiązują objazdy ulicami Złotników, Mieszka I, Płatnerzy, Kramarską, Kuśnierzy. Pierwszy etap prac ma być zakończony do końca tego miesiąca, a drugi do 30 listopada.

Niejeden mieszkaniec zastanawia się jednak, czy pierwszy etap robót skończy się w planowanym terminie czy jednak trochę się przeciągnie. Tego obawiają się nie tylko stargardzianie z tego rejonu miasta, ale i miejski przewoźnik. Jeśli bowiem w tym miesiącu nie zostanie otwarte dla ruchu skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego, Chrobrego i Portowej, to w gorącym okresie Wszystkich Świętych stargardzian czekają komunikacyjne kłopoty.

Przez Stare Miasto biegną trasy kilku linii autobusowych, które teraz mają objazdy. Urzędnicy uspokajają mieszkańców. Ich zdaniem, nie powinno być problemów z dotrzymaniem zaplanowanych terminów.

– Wykonawca poinformował nas, że zdąży z otwarciem tego skrzyżowania do końca tego miesiąca – mówi Marcin Rumiński z biura prezydenta miasta.

Stargard. Jak nie oddadzą będą korki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Stargard. Jak nie oddadzą będą korki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości