Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39048 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Start produkcji Skody Rapid w Rosji

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Skoda Rozpoczęła się produkcja kompaktowej limuzyny Skody w Rosji. Pochodzące z miejscowości Kaługa egzemplarze pojawią się na tamtejszym rynku pod koniec kwietnia.

Kolejnym etapem ekspansji czeskiego producenta jest rozpoczęcie produkcji modelu Rapid w fabryce w Kałudze, położonej na Fot: Skodapołudniowy zachód od Moskwy.

„Sprzedana już w ilości ponad 130 000 sztuk Skoda stworzyła dla nas nową klasę i okazała się wielkim sukcesem” – wyjawia prezes zarządu Skody, prof. Winfried Vahland. „Poprzez start produkcji w Kałudze wprowadzamy model Rapid na rynek trzeciego, największego odbiorcy naszych samochodów na świecie. Skoda planuje znaczący rozwój w Rosji w najbliższych latach, a model Rapid odgrywa kluczową rolę w tej strategii”.

Fot: SkodaPoprzez rozpoczęciem produkcji modelu Rapid w Rosji, czeski producent chce kontynuować bardzo obiecujący rozwój marki w tym kraju. W 2013 roku Skoda dostarczyła rosyjskim kierowcom 87 500 samochodów. Rapid to już drugi z produkcyjnych debiutów Skody w Rosji na przestrzeni zaledwie kilku tygodni – w połowie lutego ruszyła produkcja gruntownie odnowionego modelu Yeti, w drugiej placówce produkcyjnej Skody w tym kraju, w Niżnym Nowogrodzie.

Rapid uzupełnia gamę modelową Skody, wypełniając rynkową przestrzeń pomiędzy modelami Fabia i Octavia. Ze swoimi kompaktowymi wymiarami (4,48 m długości, 1,7 m szerokości), ta limuzyna SkodyY zapewnia wyjątkowo dużą przestrzeń dla wszystkich podróżujących i całego ich bagażu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Pożyteczni idioci... by produkować w kraju agresora na Ukrainę, ale Czesi charakteryzują się jak historia pokazuje, ze nigdy nie mieli do końca własnego zdania by komuś się podlizać. Z tego co się orientuję to wielu polskich nabywców (aczkolwiek możliwe z pobudek patriotycznych) mają świadomość aspektów z jakiego rynku producenckiego nowe auto z salonu pochodzi (nie sądzę by Rapid w Polsce w dużej mierze pochodził z kraju agresora -Putinowskiej Rosji - oczywiście nie mówię tu np. o Octavii).

  • alan2

    VW i Audi w Rosji mają swój największy rozkwit to dlaczego Skoda ma z tego równiez nie skorzystać

  • Witold-Donat (gość)

    To dobrze że z Rosji nie Ukrainy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Rapid zdjęcia

Skoda Rapid dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Rapid opinie

Oceń swoje auto

Skoda Rapid Cena