Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Stec bezkonkurencyjny w Limanowej

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Organizator Miniony weekend obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń motoryzacyjnych. Jednym z nich była niewątpliwie 3 i 4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana w Limanowej. Po raz kolejny niepokonany pozostał Mariusz Stec - aktualny Mistrz Polski, który za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX pobił rekord trasy. Impreza odbyła się m.in. dzięki zaangażowaniu firmy Orlen Oil, sponsora wyścigu.
Miniony weekend obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń motoryzacyjnych. Jednym z nich była 3 i 4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana w Limanowej. Po raz kolejny niepokonany pozostał Mariusz Stec - aktualny mistrz Polski, który za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX pobił rekord trasy.

Fot. Organizator Do udziału w wyścigach górskich w Limanowej zgłosiła się rekordowa ilość 92 zawodników, w tym cała czołówka polskich kierowców oraz Słowak Peter Juren - Mistrz Europy Centralnej. Przez cały weekend w Limanowej panował niepodzielnie Mariusz Stec. W pierwszym dniu wygrał wszystkie podjazdy treningowe i wyścigowe oraz ustanowił nowy rekord trasy z czasem 02:50,512. Sporym zaskoczeniem okazało się drugie miejsce Tomasza Nagórskiego z Teamu 4Turbo.  Zawodnik powrócił po dłuższej nieobecności na trasy GSMP w Subaru Imprezie zbudowanej przez brytyjską firmę Autosportif, jako samochód wyścigowy na bazie podzespołów modelu WRC. Pierwszym kierowcą wyścigówki był ojciec Colina McRae.

CZYTAJ TAKŻE

Zmiana w kalendarzu Porsche Supercup

Clio Cup: Kisiel czwarty i piąty na Nurburgringu


W niedzielę na wyniki rywalizacji wpłyneła niewątpliwe pogoda - deszcz zaczął padać tuż przed startem czołówki. Pomimo tego, Mariuszowi Stecowi udało się utrzymać przewagę nad Andrzejem Szepieńcem. Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Michałowski. Zmienne warunki pogodowe nie wystraszyły też kibiców, licznie zgromadzonych przy liczącej ponad 6 kilometrów trasie wyścigu.

Organizatorem 3 i 4 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jest Auto Moto Klub Limanowa. Tradycyjnie już sponsorem wydarzenia jest Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji Platinum. Orlen Oil od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu samochodowego. Firma już po raz trzeci jest sponsorem Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wspiera również wybrane rundy Rajdowego Pucharu Polski.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości