Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Stec rozpoczyna sezon rajdowy Memoriałem

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Artur Mulak Jak co roku Mariusz Stec rozpoczyna swój sezon rajdowy Memoriałem Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga. Po raz kolejny stanie na starcie w Wieliczce by uczcić pamięć legend polskiego motorsportu. Samochód, który pomoże mu w osiągnięciu najlepszego wyniku będzie Skoda Fabia zbudowana przez Wiesława Steca.

To kolejny start Mariusza Steca w Memoriale Bublewicza i Kuliga wielokrotnie zajmował w nim pierwsze miejsce. W 2012 za Fot: Artur Mulakkierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX zajął drugą lokatę. Teraz przyszedł czas na zmagania najnowszym autem ze stajni Stecmotorsport – Skodą Fabią Proto. To auto zbudowane w dwóch wersjach: wyścigowej do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rajdową do takich wydarzeń jak najbliższy VII Memoriał.

Mariusz Stec: Dla naszej rodziny to szczególne wydarzenie, zwłaszcza w tym roku. Minęło 20 lat od śmierci Mariana Bublewicza, a mój tata brał udział w tym samym rajdzie w którym doszło do tego nieszczęśliwego wypadku. Dlatego dla nas jest to szczególne wydarzenie, jedyne w całym roku. To także powrót do moich najlepszych czasów w RSMP ponieważ na prawy fotel wraca Zbyszek Gruszka, bardzo dobry i doświadczony pilot. VII Memoriał będzie dla nas próbą po latach. Niczego nam nie brakuje, więc liczymy na liczne przybycie kibiców dla których zrobimy jak zawsze rajdowe show. Zapraszam do Wieliczki w Fot: Artur Mulaknajbliższy weekend.

Zbigniew Gruszka: Niezmiernie się cieszę, że po dość długiej przerwie wracam na prawy "można by powiedzieć mój" fotel do Mariusza. Nasz pierwszy wspólny start zanotowaliśmy na Rajdzie Elmot w 2003 roku. więc w tym sezonie minie 10 lat od naszego pierwszego wspólnego startu. Od czterech lat z różnych niezależnych od nas względów nie jeździliśmy razem i można powiedzieć że troszkę się za sobą stęskniliśmy. Cieszę się również że znowu będę mógł pojeździć szybkim samochodem. Na Memoriał przyjedzie na pewno wiele mocnych samochodów z dobrymi zawodnikami, ale my mamy tylko dwa cele podczas tych zawodów: pierwszy to uczczenie pamięci dwóch doskonałych Polskich kierowców rajdowych Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga, a drugi to wygranie zawodów. Tydzień później startujemy w Rajdzie Czechowickim również Skodą i tam zamierzamy się rozjeździć przed Rajdem Świdnickim i sprawić dużo frajdy kibicom.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości