Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Stłuczki na niby

Data publikacji: Autor: KMK - Gazeta Poznańska

Fot. Adam Nocoń

Zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych, rozbili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Fot. Adam Nocoñ

W skład grupy wchodziło sześcioro (3 kobiety i 3 mężczyzn) mieszkańców Poznania i okolic, w wieku od 20 do 41 lat. Wszyscy zatrzymani są związani z branżą samochodową, co ułatwiało im popełnianie przestępstw. Jest wśród nich m.in. były właściciel dużego warsztatu samochodowego.


Grupa działała przynajmniej od pół roku. Policjanci ustalili, że jej członkowie kupowali uszkodzone (w tym nawet poważnie) samochody i wysoko je ubezpieczali. Następnie „dobijali” auta aranżując fikcyjne stłuczki. Przed wystąpieniem o odszkodowanie uzgadniali między sobą czas, miejsce i mechanizm uszkodzenia samochodów. Pojazdy następnie były naprawiane w warsztacie, który wystawiał zawyżone lub też nawet fikcyjne rachunki. Przy ich pomocy wyłudzano ubezpieczenia.


Przestępcy wybierali marki, których naprawa należy do najdroższych - „tłukli” głównie Nissany, Renault i Ople. „Wykreowali” co najmniej pięćdziesiąt szkód. Na każdej z nich zarobili od 8 do 43 tysięcy złotych. W sumie towarzystwa ubezpieczeniowe straciły na ich działalności ok. 500 tys. zł.


Zatrzymanym grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli dwa należące do podejrzanych samochody o wartości 100 tys. i 150 tys. zł - Opla Vectrę oraz Jeepa.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości