Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Stoją za pieniądze

Data publikacji: Autor: Gazeta Poznańska

Fot. S. Siewior Długie kolejki w wydziałach komunikacji oznaczają bogate żniwo dla ,,staczy’’. Choć działają na oczach wszystkich, pozostają bezkarni.

Zanim rano Wydział Komunikacji zacznie urzędowanie, formuje się długa kolejka osób wymieniających prawa jazdy. Urzędnicy rozpoznają tych, którzy niczego nie załatwiają, ale odstępują miejsce osobie, której szkoda czasu na stanie. Nie za darmo.

 Fot. S. Siewior

– Złapałem jednego z nich na gorącym uczynku – opowiada Stanisław Bartkowiak, dyrektor Wydziału Komunikacji w Poznaniu. – Odstępował miejsce petentowi za 40 zł. Petent zapłacił na oczach wszystkich. Wskazałem ,,stacza’’ strażnikom miejskim.

Straż Miejska nic ,,staczowi’’ nie zrobiła, bo nie było podstaw do interwencji – każdy ma prawo ustawić się w kolejce. Zjawisko zniknie w styczniu, gdy upłynie termin obowiązkowej wymiany praw jazdy. – Ostatnio na szczęście kolejki nieco się zmniejszyły – mówi dyrektor Bartkowiak. – Przychodzi ponad 700 osób dziennie, gdy niedawno było ich prawie 1200.

 

Urzędnicy apelują do kierowców, którzy aktualnie nie jeżdżą samochodami, by z wymianą poczekali do stycznia dając szanse tym, którym ważne prawo jazdy jest niezbędne. Warto też przyjść jak najszybciej po gotowy dokument. Rośnie bowiem stos nie odebranych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości