Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Stracił prawo jazdy prowadząc... skuter!

Data publikacji: Autor: WRD KWP Wrocław

Fot. WRD KWP Wrocław Jechał skuterem o 56 km/h za dużo w terenie zabudowanym. Policjanci zarejestrowali poczynania kierowcy wideorejestratorem i zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące.

Fot. WRD KWP WrocławPolicjanci z wrocławskiej drogówki podczas patrolu ujawnili kolejnego kierowcę, który jechał za szybko. Mężczyzna swoim skuterem w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h, tj. o 56 km/h więcej niż dozwolona prędkość na tym odcinku drogi.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę i za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem w wysokości 400 złotych. Otrzymał także 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze wchodzący w skład z zespołu dw. z agresywnymi zachowaniami na drodze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejnego kierowcę motocykla, który jechał z nadmierną prędkością.

- Policjanci zauważyli mężczyznę po godzinie 18.15 podczas patrolowania jednej z ulic w miejscowości Długołęka. Jechał on jednośladem w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec Wrocławia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze za popełnione wykroczenie nałożyli na kierowcę mandat w kwocie 400 złotych oraz 10 punktów karnych. Mężczyźnie zatrzymano też prawo jazdy - wyjaśnia asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej drogówki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • john (gość)

  tępić takich piratów -debili.

 • Justyna (gość)

  Poniósł słuszną karę za nieprzestrzeganie przepisów drogowych.

 • Ha ha ha! Na skuterze! Niemozliwe!!! (gość)

  Toż trzeba być debilem, żeby stracić. Taki skuter może osiągnąć najwyżej 180 km/h (np. BMW C 650 GT, Suzuki Burgman 650). No śmiechu warte, jak można takim pierdzidełkiem stracić prawo jazdy?

 • 2 strona medalu ??? (gość)

  Pytanie kto tam ustawił 50km/h - 2 pasy w jednym kierunku + bariera ?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości