Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Strategiczny sojusz Delphi i Bosala

Data publikacji: Autor: (mp)

Firma Delphi i Grupa Bosal zawarły sojusz „Bosal Delphi Complete Exhaust Systems”, w ramach którego będą oferować kompletne układy wydechowe do nowych samochodów.

 

Producenci zamierzają sprzedawać wspólnie przygotowane kompletne rozwiązania w dziedzinie układów wydechowych do wszystkich rodzajów aut i do wszystkich używanych obecnie paliw silnikowych.

 

Delphi specjalizuje się w konstrukcji i produkcji „gorących” elementów układów wydechowych - kolektorów i katalizatorów, w tym konwerterów kolektorowych, konwerterów do silników wysokoprężnych - oraz technologii kształtowania sferoidalnego. Bosal zajmuje się konstruowaniem elementów „zimnych” - od tłumika środkowego do końcówki rury wydechowej.

 

- Sojusz jest doskonałym rozwiązaniem pod względem technicznym, handlowym i geograficznym. Pozwoli nam szybciej, taniej i bardziej kompleksowo reagować na potrzeby odbiorców z całego świata - mówi Karel Bos, prezes i dyrektor generalny Grupy Bosal.

 

Sojusz wejdzie w życie po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności wymaganych m.in. prawem o konkurencji, w tym po uzyskaniu wszelkich potrzebnych zezwoleń władz.

 

Bosal jest jednym z wiodących światowych producentów samochodowych układów wydechowych. Wytwarza także konwertery katalityczne, haki holownicze, bagażniki dachowe, podnośniki samochodowe, precyzyjne rury stalowe oraz systemy regałów magazynowych.

 

Firma Delhi to jeden z największych na świecie dostawców komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Posiada prawie 200 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia blisko 200 tys. pracowników. Wytwarza m.in. elementy oświetlenia, chłodnice, amortyzatory, przekładnie kierownicze i półosie napędowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości