Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Straż graniczna. Udaremniony przemyt kradzionych samochodów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna Funkcjonariusze straży z przejść granicznych w Korczowej oraz Medyce zatrzymali dwa samochody marki Lexus z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Łączna wartość zatrzymanych pojazdów przekracza 230 tys. złotych.

Na przejściu granicznym w Medyce w trakcie kontroli na wyjazd z Polski funkcjonariusze zatrzymali samochód marki Lexus na hiszpańskich numerach rejestracyjnych. W pojeździe podróżowali dwaj obywatele Ukrainy oraz obywatel Polski.

Kontrola legalności pochodzenia samochodu ujawniła wiele nieprawidłowości, m.in. ustalono że nielegalnie wymienione zostało pole numerowe VIN oraz naklejki znamionowe, a dowód rejestracyjny i ubezpieczenie pojazdu były w całości podrobione. Szacunkowa wartość pojazdu przekracza 190 tys. złotych.

Zobacz także: Płyn hamulcowy. Alarmujące wyniki kontroli

Tego samego dnia na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy, kierujący pojazdem marki Lexus na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze wspólnie z ekspertem bułgarskiej policji granicznej oddelegowanym do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ramach operacji Agencji FRONTEX, ustalili, że m.in. kolor pojazdu oraz termin produkcji nie pokrywały się z informacjami umieszczonymi na poszczególnych elementach konstrukcyjnych. Szacunkowa wartość pojazdu to ok. 30 tys. złotych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem że pojazdy pochodzą z przestępstwa, zostały zatrzymane przez Straż Graniczną. Funkcjonariusze prowadzą dalsze postępowanie w obu sprawach.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości