Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Straż miejska bez fotoradarów. Prezydent podpisał zmiany

Data publikacji: Autor: (mm)

Straże gminne i miejskie od 1 stycznia 2016 roku nie będą mogły dokonywać kontroli fotoradarowej kierowców. Tak wynika z nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda / Fot. Archiwum Straże gminne i miejskie od 1 stycznia 2016 roku nie będą mogły dokonywać kontroli fotoradarowej kierowców. Tak wynika z nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

Straże gminne i miejskie od 1 stycznia 2016 roku nie będą mogły dokonywać kontroli fotoradarowej kieerowców. Tak wynika z nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda / Fot. Archiwum Przypomnijmy, że raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnił liczne przypadki samowolnego przestawiania przez strażników fotoradarów w takie miejsca, gdzie łatwo zaskoczyć kierowców. Stwierdzono, że spośród wystawionych przez wszystkie sprawdzone straże mandatów średnio 85% kwotowo dotyczyło wykroczeń ujawnionych fotoradarem.

Podkreślić należy, że Inspekcja Transportu Drogowego oraz policja będą mogły korzystać z fotoradarów.

Jak informował Inspektorat Transportu Drogowego, jeszcze w 2015 roku ma zakończyć się budowa systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. System obejmie 400 fotoradarów, 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości, 20 instalacji rejestrujących na skrzyżowaniach wjazdy na czerwonym świetle oraz 29 mobilnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pojazdach ITD.

Które ze majowych zmian w Prawie o ruchu drogowym nie mają Waszym zdaniem wpływu na poprawę bezpieczeństwa? Zapraszamy do udziału w plebiscycie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • HIHI (gość)

  Skończyło się rumakowanie

 • lordofchaos (gość)

  to pevnie nie Tvoja zasluga Panie Prezydencie ale i tak dziekuje

 • Tomek (gość)

  No to teraz czas na ITD aby zabrać im fotoradary, że zajęli się tym do czego zostali powołani

 • delta121 (gość)

  naeszcie.teraz zobaczymy jakie byly prawdziwe intencje chciwych gmin, troska o bezpieczenstwo ludzi, czy zbieranie kasy. utrzymywanie SM powinno byc kosztem gminy, a nie zrodlem dochodow!!!!!!!!!! nalezy sie spodziewac, ze gminy masowo beda likwidowac ta bande nieudacznikow jaka jest straz miejsko-wiejska. no i chwala bogu!!!!!!!

 • fishdick (gość)

  amen.

 • Prezydent (gość)

  Duda to jest gość, a nie ten komoruski POlityczek

 • lordofchaos (gość)

  delta121 zapomnij o tym te straze gminno-viejskio-miejskie zatrudnialy rodzine burmistrzo/ vojtov viec tak od razu ich nie zlikviduja ;-)

 • Tomm (gość)

  Ciekawe co teraz będzie robił Emil :)

 • Robi Lehman (gość)

  Asia z Lubonia podobno się z nim widziała i powiedział że teraz startuje na senatora .

 • kat.B (gość)

  Szkoda, część pieniędzy przeznaczanych było na poprawę infrastruktury gminnej. Teraz wszystkie pieniądze wydojone z kierowców przez ITD pójdą do skarbu państwa. Na początku, rok może dwa będzie trochę większy komfort w podróżowaniu samochodem, ale potem ITD dogoni i przegoni straże. Im przynajmniej nikt nie zarzuci, że się skupiają na wąskim zakresie swoich kompetencji, bo są powołani tylko do "czesania" kierowców. Dla mnie jako kierowcy to się zmieni tylko pieczątka na mandacie.

 • lordofchaos (gość)

  straznicy beda musieli isc na vczesniejsza emeryture czy juz jest ustava gvarantujaca im emeruture mundurowa? panovie poslovie to ostatnie chvile aby nie zostaviac naszych straznikov na tzv. lodzie - zrobcie cos

 • gościu (gość)

  zobaczycie, że radary do SM wrócą i to bardzo szybko, po tym jak się okaże jak zaczną jeździć nasi wspaniali kierowcy

 • Antyradar (gość)

  Emil i inni będą mogli wykrywać nieprawidłowości w ITD i policji. A na razie będziemy się cieszyć słusznym karaniem SM poprzez ich likwidację. Mam nadzieję na dobre widowisko i długie bezrobocie dla tych pasożytów społecznych.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości