Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38596 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Straż Miejska. Funkcjonariusze przesiadają się do elektrycznych radiowozów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. Straż Miejska Warszawa Pięć nowych radiowozów z napędem elektrycznym otrzymała warszawska Straż Miejskay. Ekologiczne samochody, które zakupiło miasto, będą wykorzystywane na co dzień przez strażników miejskich z Ekopatrolu.

Fot. Straż Miejska Warszawa Zakup samochodów marki Renault Kangoo ZE został sfinansowany z budżetu m.st. Warszawy. Każdy samochód jest wyposażonym.in.  w klatki wykonane z tworzywa sztucznego do transportu zwierząt.Pojazdy wyposażone są dodatkowo w GPS oraz rejestratory zapisujące obraz z kamer z przedpola pojazdu oraz tyłu samochodu.

W pełni naładowane auta mają być w stanie przejechać minimum 120 kilometrów. Koszt zakupu pojazdów wyniósł ponad milion złotych.

Zobacz także: Zakup auta używanego - jak nie dać się oszukać?

Ekopatrol Straży Miejskiej m.st Warszawy w tym roku będzie obchodził 20-lecie istnienia. Obecnie działa w strukturze Oddziału Ochrony Środowiska. Pracujący w nim funkcjonariusze zapobiegają między innymi bezdomności zwierząt oraz przeciwdziałają zagrożeniom życia i zdrowia ludzi w związku z pozostawieniem zwierząt domowych bez opieki. Udzielają też pomocy zwierzętom chorym, rannym, dzikim, egzotycznym, wolno żyjącym. W trakcie wykonywania codziennych zadań funkcjonariusze z Referatu ds. Ekologicznych wykorzystują specjalistyczny sprzęt służący do odławiania i transportowania zwierząt.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Poltom (gość)

    Czyli minimum 120km A maximum 200km. To jest jakieś max 4h jazdy, a reszta dniowki na piechotę łapać meneli czy popijając kawkę na posterunku

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault Kangoo zdjęcia

Renault Kangoo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault Kangoo Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł