Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Straż miejska rusza na wojnę z nieprawidłowym parkowaniem

Data publikacji: Autor: strazmiejska.waw.pl

fot. strazmiejska.waw.pl Trawnik to nie parking - przypomina warszawska straż miejska. Mimo tego w wielu rejonach stolicy kierowców próbują zamieniać trawniki w parkingi.

Straż miejska postanowiła zaostrzyć działania w związku z parkowaniem pojazdów na miejskich zieleńcach.
Od 8 lutego 2016 straż miejska w związku z parkowaniem na trawnikach interweniowała już 13 754 razy. 1407 spraw zakończyło się nałożeniem mandatów. Kolejne są w toku.

Na szali znajduje się zniszczona zieleń, koleiny czy błoto – tak wygląda część stołecznych trawników. Kierowcy nie szanują zieleni w przestrzeni publicznej. Kierowcy, który zaparkuje na trawniku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

– Ze względu na postępującą degradację trawników i brak reakcji ze strony części kierowców podjąłem decyzję o zaostrzeniu działań w tym obszarze. Nie tylko częściej będą kontrolowane miejsca w których kierowcy notorycznie pozostawiają samochody na trawnikach, ale również podejmowane będą czynności wobec tych, którzy samochody zostawili na tzw. klepiskach. Kierowcy będą surowo karani. Wszystkim nam powinno zależeć na ochronie przestrzeni publicznej – podkreśla Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • yurek (gość)

    Niestety, a może i stety, polskie prawo nie zabrania parowania na trawniku. Karane jest tylko niszczenie zieleni (przykładowo trawnika). A wystawianie "mandatów" za zaparkowanie na klepisku to ewidentne działanie niezgodne z prawem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości