Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Straż miejska w Łodzi wystawia coraz mniej mandatów

Data publikacji: Autor: Agnieszka Jasińska

Fot: Dziennik Łódzki/archiwum Tylko 2 tys. 933 mandaty i 1 tys. 569 pouczeń wystawiła w sierpniu łódzka straż miejska. To bardzo mało. W lipcu mandatów było 3 tys. 327 a pouczeń 1 tys. 531. Jeszcze więcej kar było w czerwcu: aż 4 tys. 574 mandatów i 2 tys. 112 pouczenia. Jednak nie ma powodów do radości.

We wrześniu mandatów może być więcej. - Wystawianie kar to autonomiczna decyzja każdego ze strażników miejskich. Nie Fot: Dziennik Łódzki/archiwumzmuszamy funkcjonariuszy do wystawiania mandatów - podkreśla Radosław Kluska, naczelnik wydziału dowodzenia łódzkiej straży miejskiej. - Można jednak przypuszczać, że mniejsza liczba mandatów ma związek z wakacjami. Na urlopach byli zarówno łodzianie jak i strażnicy. We wrześniu liczba mandatów może wzrosnąć.

Według sierpniowego raportu aż 782 interwencje, które zgłosili łodzianie to zdarzenia drogowe. Zajmują one drugie miejsce w statystyce. Pierwsze miejsce zajmują zakłócenia porządku. Było ich 2 tys. 123. - Mieliśmy wakacje i dlatego tego typu interwencji było dość dużo. Łodzianie byli na urlopach, bawili się, organizowali spotkania - przyznaje Kluska.

Za handlowanie w niewyznaczonym miejscu strażnicy wystawili w sierpniu 334 mandaty, a za sprzedawanie bez zezwolenia - 68. Za palenie na przystankach MPK nałożyli 26 mandatów, w przejściach podziemnych - 10. Za próbę picia alkoholu w niedozwolonych miejscach wypisali 380 mandatów i 209 pouczeń, zaś za picie - 139 mandatów oraz 85 pouczeń.

- Nie ma w tej kwestii pobłażania - mówi Kluska. - Jeśli funkcjonariusz widzi osobę siedzącą na murku z piwem w ręku, wówczas interweniuje.

Za hałasowanie straż miejska nałożyła 21 mandatów, a za używanie wulgaryzmów - 18. Strażnicy uważnie przyglądają się też właścicielom psów. W sierpniu za niesprzątanie po pupilach nałożyli 25 mandatów i 7 pouczeń, za brak torebek na odchody wypisali 44 mandaty i 15 pouczeń.

Strażnicy miejscy bardzo uważnie przyglądają się statystykom. Już wiadomo, że w pierwszym półroczu tego roku wypisali za mało mandatów. Do końca czerwca strażnicy wystawili mandaty na kwotę 2 mln 457 tys. zł. To ponad połowę mniej niż planowano. W 2013 roku do budżetu miasta - zgodnie z założeniami - powinno wpłynąć 10 mln 550 tys. zł z mandatów straży miejskiej. W najbliższych dniach wyznaczone ma być też nowe miejsce do ustawienia fotoradaru.

- Ma to być ul. Rudzka, która została wyremontowana. Fotoradaru chciała tutaj rada osiedla - mówi Kluska. - Niedługo zostaną podjęte decyzje w tej sprawie.

źródło: Dziennik Łódzki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • 000bryan (gość)

    Mniej mandatów to fakt, ale tamtejsza SM w Łodzi nieco przesadziła z tłumaczeniem o wakacjach, urlopach itp., a wynikało zdecydowanie raczej z aspektów medialno-internetowych w sprawie krytyki pod ich adresem łącznie ze sprawą nieprawidłowości zw. z przekrętami byłych policjantów, którzy przeszli do tamtejszej SM na wyższym szczeblu i co ciekawe, że na ich temat nagle cicho się zrobiło, a ich "szeregowi" strażnicy w swych obowiązkach jakby "zastopowali" właśnie w sierpniu i końcem lipca, a teraz robią tzw. de ja vu by nadrobić "bilans' strat finansowych do kasy miejskiej. Ot cała filozofia nadgorliwej łódzkiej SM w obawie przed realną utratą pracy z niby nie wykonania "norm ilości mandatów" czytaj:uzbierania pieniędzy narzuconej z pewnością od osób trzymającą władzę w mieście, dzierdzącą w rękach SM jako narzędzie rzekomo w imię bezpieczeństwa i porządku. Podejrzewam nie tylko tam, powszechny mobbing na zwykłych strażników "przymuszonych" do takich drastycznych poczynań w obowiązkach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości