Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Straż miejska wystawiała mandaty bezprawnie

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot: Jacek Babicz Jak podaje "Polska Agencja Prasowa", przez blisko 4 miesiące strażnicy miejscy z Siemianowic Śląskich wystawiali kierowcom mandaty za złamanie przepisów drogowych, nie mając przy tym wymaganego zezwolenia od Głównej Inspekcji Transportu Drogowego.

Przypomnijmy, że w 2012 roku władze Siemianowic Śląskich sfinansowały budowę wideorejestratora na jednym ze skrzyżowań. Fot: Jacek BabiczUrządzenie to rejestrowało wykroczenia kierowców, polegające na przejeżdżaniu przez to skrzyżowanie pomimo czerwonego światła sygnalizacji. Strażnicy miejscy, zajmujący się obsługą wideorejestratora, rozpoczęli pracę jeszcze w grudniu 2012 roku.

Przez kolejne 4 miesiące wystawili łącznie ok. 1800 mandatów, co pozwoliło zasilić kasę miejskiego budżetu kwotą na poziomie ok. 700 tys. zł. Okazało się jednak, że stosowne pozwolenie, niezbędne do użytkowania wideorejestratora zgodnie z prawem, zostało wydane przez GITD dopiero w czerwcu 2013 roku.

Jak podaje "PAP", kierowcy, którzy przyjęli mandat wystawiony w terminie pomiędzy 21 grudnia 2012 a 4 kwietnia 2013 roku, mogą domagać się teraz odszkodowania, powołując się na wprowadzenie w błąd przez funkcjonariusza straży miejskiej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Kolejny przykład (ileś tam kilkudziesiętny raz), że tę patologiczną formację trzeba zlikwidować SM razem z ITD. Nie wznosi tak naprawdę w bezpieczeństwo tylko na maszynkę do robienia pieniędzy i tyle i aż tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości