Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Strażnicy zrobią fotki blokującym parkingi

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Strażnicy zrobią fotki blokującym parkingi Koniec blokowania parkingów przy ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku przez handlarzy samochodów, którzy urządzili tam sobie darmową giełdę pod chmurką. Od poniedziałku obowiązuje tam ograniczenie czasu postoju.

Od poniedziałkowego poranku przy wszystkich zatoczkach postojowych wzdłuż ulicy Wyszyńskiego, głównej arterii komunikacyjnej Szczecinka, ustawiane są znaki ograniczające czas postoju do 1 godziny.

O problemie pisaliśmy wielokrotnie. Część najbardziej potrzebnych parkingów okupowane jest całymi dniami przez właściciel aut z kartkami o sprzedaży. Spora część z nich to pojazdy wystawiane na sprzedaż przez handlarzy. Efekt jest taki, że zmotoryzowani krążą po centrum bezskutecznie szukając miejsca do zaparkowania, aby załatwić swoje sprawy.

Na zablokowane parkingi narzekają też właściciele i najemcy licznych sklepów, czy punktów usługowych, bo oczywiście tracą klientów, którzy nie mogą do nic dojechać. Pośrednio cierpią również mieszkańcy okolicznych posesji, bo z kolei na ich podwórkach urządzają sobie parkingi kierowcy, którzy nie mogą znaleźć postojów wzdłuż Wyszyńskiego.
Ogólna niemożność rozwiązania problemu trwa od lat, ale szczególnie dotkliwa stała się po zmodernizowaniu w ubiegłym roku całej ulicy Wyszyńskiego. Zwężono ją wygospodarowując miejsce na zatoczki parkingowe. W sumie udał się znaleźć przestrzeń na aż 94 miejsca postojowe! Co z tego, skoro część z nich notorycznie jest blokowana?

Ale z tym już koniec. – Na nasze zlecenie firma Znak-Pol rozpoczęła ustawianie znaków wyznaczających postoje z ograniczeniem korzystania z nich do 1 godziny – mówi Włodzimierz Fil, szef Powiatowego Zarządu Dróg w Szczecinku. – Chodzi nam o pozbycie się nieformalnej giełdy samochodowej i większą rotację na parkingach w centrum miasta. Mieliśmy w tej sprawie wiele skarg, ludzie prowadzący działalność w tym rejonie przychodzili do nas denerwując się na zastaną sytuację.
Dodajmy, że tabliczki ograniczające czas postoju powiatowa komisja ruchu drogowego na wniosek ratusza, do którego także trafiają skargi mieszkańców, zatwierdziła już w zeszłym roku.

Jednak dopiero teraz pojawiają się one przy ulicy Wyszyńskiego.
Znaki to jedno, a ich egzekwowanie to inna sprawa. Na dużym parkingu marketu Netto przy Wyszyńskiego od lat obowiązuje zakaz postoju dłuższego niż godzinę, ale prywatny właściciel terenu zupełnie go nie egzekwuje. W rezultacie postój przed sklepem także zastawiają pojazdy z kartkami. Szef drogowców liczy, że skutecznym sprawdzeniem, czy kierowcy przestrzegają zajmie się szczecinecka Straż Miejska.

- Jeśli dany pojazd będzie stał dłużej, to kierowca popełni wykroczenie,
za które przewidziany jest mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny – mówi Konrad Czaczyk, rzecznik prasowy ratusza. - W przypadku skierowania wniosku do sądu, sąd może ukarać grzywną do 5 tysięcy zł. Straż Miejska będzie robić zdjęcia pojazdom stojącym na zakazie, jeśli po upływie godziny będą nadal tam stały, będzie wykonywane kolejne zdjęcie, aby udokumentować wykroczenie.

Strażnicy zrobią fotki blokującym parkingi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Strażnicy zrobią fotki blokującym parkingi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości