Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Struga do zamknięcia, czekamy na pl. Żołnierza

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Struga do zamknięcia, czekamy na pl. Żołnierza Trwają przygotowania do zamknięcia ulicy Struga. Centrum miasta ma być natomiast przejezdne pod koniec tygodnia

– Czekamy na zatwierdzenie organizacji i pozostałych dokumentów przez policję oraz ZDiTM – mówi Dariusz Zawadzki z Eurovii. – Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, tydzień później wprowadzimy tymczasową organizację ruchu. Polegać będzie na całkowitym wy- łączeniu z ruchu ulicy Struga na odcinku od Jasnej do Łubinowej.

Wykonawcy chcą do końca sierpnia 2012 roku wykonać wykop w ul. Struga, pomiędzy Jasną a Łubinową – wraz ze skrzyżowaniem. Wybudowane będą także dwa wiadukty umożliwiające wyjazd z ul. Jasnej oraz Łubinowej i Wiosennej.

– Na czas prowadzenia pracy ruch będzie odbywał się jezdniami wspomagającymi, które będą jednokierunkowe. Wyjeżdżać z miasta będziemy przy sanktuarium, wjeżdżać przy Kauflandzie – tłumaczy Zawadzki. Teraz czekamy na udostępnienie placu Żołnierza Polskiego.

Początkowo zapowiadano, że otwarty zostanie 12 września. Wykonawcy z Eurovii winą obarczają niekompletną dokumentację.

– Rzeczywiście wstępnie zakładaliśmy, że wtedy zostanie oddany do użytku –tłumaczy dyrektor Bogusław Gościniak. – Wynikły jednak utrudnienia, których się nie spodziewaliśmy. Chodzi o instalacje podziemne, które nie były uwzględnione w planach. To stanowczo przeszkodziło nam w dotrzymaniu tego terminu.

Podobne problemy wystąpiły teraz przy Bramie Portowej. Mimo to do końca tygodnia częściowo plac Żołnierza ma być już gotowy.

– Czy pojadą nim kierowcy zależy to od zamawiającego – mówi Gościniak. – Pozostały nam roboty wykończeniowe: oznakowanie, ostatnie chodniki, kwietniki, ścieżki rowerowe. Wszystkie instalacje podziemne są już gotowe. Liczymy też na dobrą pogodę. Ma ona ogromny wpływ na tempo naszych robót.

Struga do zamknięcia, czekamy na pl. Żołnierza
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Struga do zamknięcia, czekamy na pl. Żołnierza

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości