Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Strzelce Opolskie: drogi do remontu

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Strzelce Opolskie: drogi do remontu Ruszają remonty najbardziej zniszczonych jezdni w powiecie strzeleckim. Najwięcej, bo ponad dwa miliony złotych, pochłonie remont trasy Strzelce Opolskie – Rozmierka.

Najbardziej kosztowny remont przeprowadzi starostwo. Naprawi 1,6 km drogi prowadzącej od ronda na ul. 1 Maja w Srzelcach Opolskich w kierunku Rozmierki. Dziś droga jest w fatalnym stanie. Pełno w niej dziur i kolein. Tymczasem korzystają z niej nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także stanowi ona dojazd do fabryki Kronospanu.

- Nowa podbudowa i asfalt są zaprojektowane tak, by wytrzymać nacisk ciężarówek - podkreśla Andrzej Ful, naczelnik wydziału dróg w starostwie. - Przebudujemy również skrzyżowanie z drogą prowadzącą do fabryki i utworzymy zatoczki autobusowe.

Remont na tym odcinku właśnie ruszył. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień do września br.

Przez najbliższe cztery miesiące remontowana będzie także droga powiatowa pomiędzy Jemielnicą a Centawą. Modernizacja już ruszyła.

W samych Strzelcach Opolskich remontowana jest obecnie ul. Bursztynowa. W czerwcu ruszy natomiast budowa nowej drogi, która połączy ul. Bursztynową z Mickiewicza.

- Droga w tym miejscu otworzy tereny pod budownictwo domków i budynków wielorodzinnych - mówi Józef Kampa, wiceburmistrz Strzelec Opolskich.

W Zawadzkiem w ramach usuwania skutków powodzi wyremontowane będą ulice Kilińskiego i Chopina. Władze szykują projekt modernizacji ulicy Harcerskiej.

Gmina Leśnica modernizuje ulicę Słowackiego w Raszowej i uliczki prowadzące do Pomnika Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Ujazd szykuje natomiast remont ulicy Pięknej. Ruszy on jednak dopiero jesienią.        

Liczby
3,7 mln zł przeznaczy na modernizację dróg powiat strzelecki. 2,5 mln zł z tej kwoty zwróci starostwu rząd i Unia Europejska.
4,7 mln zł zapłaci gm. Strzelce Opolskie. 3,6 mln zł stanowią dotacje.
1,9 mln zł - koszt remontów w gm. Leśnica. Dotacje - 1 mln.
0,9 mln zł to kwota remontów w Zawadzkiem. Pozyskane dotacje to 0,6 mln zł.

Autor: Radosław Dimitrow

Strzelce Opolskie: drogi do remontu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Strzelce Opolskie: drogi do remontu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości