Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Studenci z Białegostoku pracują nad bolidem. Gdzie nim wystartują?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news CMS-4. Tak nazywa się nowy bolid, nad którym pracują studenci Wydziału Mechanicznego z zespołu Cerber Motorsport. Co jest istotne przy takim projekcie?

Tym pojazdem chcą wystartować w zawodach z cyklu Formula Student, które odbędą się latem 2017 roku.- Formuła Student są to zawody, które odbywają się od lat 80-tych. Startują w nich zespoły z całego świata, a polegają one zarówno na konkurencjach dynamicznych, ale i statycznych. Oznacza to, że bolid musi się nie tylko ładnie prezentować, ale także muszą być przedstawione założenia konstrukcyjne oraz biznesowe. Sprawdzane jest oczywiście jak pojazd jeździ - wyjaśnia Ewelina Moczulska, koordynator projektu bolidu.

Redakcja poleca:

Zmiany w prawie dla kierowców. Jakie i od kiedy?
Volvo V90 Cross Country. Kombi na każdą drogę
Na co diagności kładą nacisk na przeglądzie?

- Bardzo ważna jest wiedza inżynierska. Te projekty znakomicie łączą wiedzę teoretyczną z wiedzą praktyczną - wyjaśnia dr Andrzej Borawski, opiekun naukowy projektu.

- To co możemy wykonać na uczelni, robimy sami, natomiast część elementów wykonują nam sponsorzy na podstawie naszych projektów. Wolałbym nie rozmawiać o kwotach, ale są to setki tysięcy złotych - tłumaczy Dariusz Szmurło, koordynator projektu bolidu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości