Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Styczeń w opolskich salonach samochodowych

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Styczeń w opolskich salonach samochodowych Początek roku tradycyjnie należy do klientów indywidualnych, którzy polują na okazje, kupując auta z rocznika 2010 z bonifikatami.

Grudzień był dla nas bardzo pracowity - ocenia Ryszard Wróbel z salonu Vip Car w Opolu. - Po tym, jak rząd zdecydował, że nie będzie można odliczać VAT-u od tzw. aut z kratkami, wiele firm i osób prowadzących działalność gospodarczą zdecydowało się na kupno samochodów w starym roku.
Styczeń tradycyjnie należy do klientów indywidualnych, którzy polują na okazje, kupując roczniki z bonifikatami.

- W Polsce klienci przywiązują wielką wagę do daty produkcji auta, stąd takie zainteresowanie kupowaniem na początku roku. Na Zachodzie istotniejsza jest data pierwszej rejestracji - wyjaśnia Tomasz Stępień, dyrektor opolskiego oddziału Wróbel Mirosław Mercedes Benz i Wróbel Mirosław Mazda.

Dla porównania rabat na Renault Clio z 2011 r. wynosi 2 tys. zł, a rocznik 2010 można kupić jeszcze o 5 tys. zł taniej.

Kupując mazdę 3 w opolskim salonie Mirosława Wróbla można zyskać 3 tys. zł w gotówce. - Do tego dodajemy opony zimowe warte kolejne 3 tys. zł i pakiet akcesoriów za 2,7 tys. zł - wylicza dyrektor Tomasz Stępień.

Taniej o 2 tys. zł można kupić w Opolu Tatę Indicę Vistę z ubiegłego roku. Rabat 3 tys. zł kupujący tę markę mogą dostać na wybrane modele Xenona.

Co najmniej 6,5 tys. zł można zaoszczędzić, kupując któryś z modeli marki Hyundai. Na i20 rabat wynosi 8,5 tys. zł, a na santa fe nawet 10 tys. zł.

- Poza tym do większości modeli, oprócz ix35, dodajemy komplet opon zimowych - informuje Piotr Pudło (na zdjęciu powyżej), sprzedawca z opolskiego salonu Eltrans, dilera tej marki.

Piotr Pudło dodaje, że wybór wśród egzemplarzy z ubiegłego roku jest już coraz mniejszy.

Ten salon zmienił też wygląd w ostatnim czasie. - Hyundai Motor Poland wprowadza nowe standardy dotyczące wyglądu i wyposażenia salonu. Dziś możemy pochwalić się odnowionym, wszechstronnym salonem, w którym klienci będą czuli się jeszcze lepiej. Zmiany standardów sprzedaży, nowe modele i lifting starszych, sprawdzonych modeli ma odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych. Co nas oczywiście bardzo cieszy - wyjaśnia Piotr Wanke, odpowiedzialny za marketnig w Eltransie.

Kolejna nowość wprowadzona przez tego producenta to 5-letnia gwarancja na większość popularnych modeli samochodów, bez limitu kilometrów.

Opolski salon KDB Auto-Serwice przymierza się w nowym roku do sprzedaży Honkera i Pasagona Trucka (to następca Lublina). Firma DZT Tymińscy, zajmująca się produkcją Honkerów, kupiła fabrykę samochodów w Lublinie i korzystając z maszyn, które służyły do produkcji pojazdu Lublin 3, stworzyła unowocześnioną wersję tego auta, nazwaną Pasagon Truck. To Lublin z innymi światłami, grillem oraz silnikiem, który musiał spełnić normy emisji spalin Euro 4.

Edyta Hanszke
fot. Paweł Stauffer

Styczeń w opolskich salonach samochodowych
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Styczeń w opolskich salonach samochodowych

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości