Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38853 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Subaru Baja

Data publikacji: Autor: (w)

Nie wiadomo jeszcze czy ten samochód będzie sprzedawany w Europie. Jednak jeśli Subaru uzna, że warto go przedstawić klientom na Starym Kontynencie, znajdzie się również w polskich salonach.

Biorąc pod uwagę, że panuje u nas moda na amerykański styl życia, to wystarczyłoby, żeby baja szybko znalazła się także na polskich drogach. Poza tym, co tu dużo mówić, nam baja się podoba.

Baja bazuje na znanym modelu subaru outback 2.5 i została przygotowana z myślą o sprzedaży na amerykańskim rynku. Jest tam jedynym pick-upem, którego konstrukcja oparta została na typowym samochodzie osobowym. Dzięki napędowi na cztery koła, podniesionemu podwoziu i budowie nadwozia, auto łączy cechy crosovera, pick-upa i limuzyny.

Auto zachowuje cechy typowego subaru. Doskonale trzyma się drogi w każdych warunkach, a jednocześnie - dzięki napędowi na 4 koła - dobrze sobie radzi w trudniejszym terenie, chociaż nie jest typowym pojazdem terenowym. Dodatkowym walorem może być otwarta skrzynia bagażowa. Może ona służyć do przewozu ładunków, które nie zmieszczą się nawet w większych nadwoziach zamkniętych. Na przykład wysokiej lodówki czy po otwarciu tylnej klapy kilkumetrowych desek. Do tego trzeba jeszcze dodać, że kierowca i pasażerowie mają zapewniony wysoki komfort podróży.

Fakt, że w Polsce zmiana przepisów uniemożliwia uzyskanie nowych homologacji samochodów osobowych na ciężarowe, jest szansą dla tego samochodu. W przyszłości baja mogłaby się stać jedynym autem o homologacji ciężarowej zapewniającym komfort i dynamikę bardzo dobrego samochodu osobowego.

Jak informuje polski importer Subaru, ze wstępnej kalkulacji kosztów dla wersji podstawowej baja sport wynika, że pojazd mógłby kosztować poniżej 100.000 zł. Niestety, netto.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Subaru Baja dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości