Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36917 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Subaru kończy produkcję modelu Tribeca

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Motor Trend

Fot. Subaru Jak podaje portal Motor Trend, z końcem 2012 roku Subaru zaprzestanie dalszej produkcji modelu Tribeca. Auto najprawdopodobniej nie doczeka się następcy.

Fot. SubaruB9 Tribeca pojawiła się na rynku w 2005 roku i był to pierwszy SUV japońskiej marki. Niestety, kontrowersyjna stylistyka, całkowicie odcinająca się od sportowego wizerunku Subaru sprawiła, że auto nie cieszyło się dużą popularnością wśród klientów.

Po zaledwie dwóch latach Japończycy zdecydowali się na gruntowny face lifting oraz zmianę nazwy na Tribeca. Pomimo mocnych jednostek napędowych typu boxer oraz stałego napędu na obie osie opartego na rozwiązaniach znanych z Imprezy, Tribeca w dalszym ciągu notowała słabe wyniki sprzedaży.

Choć auto nie doczeka się rynkowego następcy, Subaru będzie starało się pozyskać klientów za sprawą mniejszego SUV-a XV, a także innych pojazdów użytkowych o ugruntowanej pozycji rynkowej, jak np. Outback lub Forester.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Volverin (gość)

    Jak dla mnie - Panie redaktorze - Tribeca była bardziej VANem, a informacja na - bądź co bądź - portalu motoryzacyjnym, że Subaru zaniechało produkcji swojego SUVa, może naSUVać podejżenie, że to Forester źle się sprzedaje, a to akurat nie jest prawdą. Czasami jedna nieścisłość w publikowanym materiale poddaje pod wątpliwość pozostałe rewelacje. pozdrawiam

  • Komentarz usunięty.
  • Volverin (gość)

    Miałem zamiar przeprosić za to że klikając dwa razy w DODAJ opublikowałem swój komentarz dwukrotnie, ale doszedłem do wniosku, że jak Pan przeczyta dwa razy, to się Panu utrwali.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Subaru Tribeca zdjęcia

Subaru Tribeca dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Subaru Tribeca opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Subaru Tribeca Cena