Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39052 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Sukces sprzedażowy modelu Hyundai i10

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Hyundai Zaledwie cztery miesiące od wprowadzenia na rynek, model Hyundai i10 nowej Generacji może pochwalić się prawdziwym sukcesem sprzedażowym w Europie i zdobyciem 10 istotnych nagród, przyznanych głównie przez ekspertów branży motoryzacyjnej.

Hyundai zebrał już 58 tysięcy zamówień na i10, który jest najlepiej sprzedającym się modelem Hyundaia w segmencie A.Fot: Hyundai

Zdobytym ostatnio wyróżnieniem jest prestiżowa nagroda Red Dot, powszechnie uznawana za wyznacznik innowacji w obszarze designu. Hyundai i10 nowej generacji konkurował z ponad 4 600 produktami i został doceniony przez jury, złożone z zawodowych projektantów, wykładowców uczelni i dziennikarzy.

Francuski magazyn L’Argus ogłosił Hyundaia i10 „Najlepszym Miejskim i Wszechstronnym Samochodem Roku”, zwracając uwagę na wydajny silnik, wysoki poziom wyposażenia standardowego i 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

W Wielkiej Brytanii samochód zdobył aż trzy tytuły. Pierwszy, to „Najlepszy Mały Samochód Miejski” przyznany przez magazyn GQ, za połączenie ‘stylowej subtelności z wielkomiejskim charakterem’. CarBuer przyznał modelowi i10 tytuł ‘Samochód Roku’ oraz ‘Najlepszy Samochód Miejski’, wysoko oceniając jego jakość, styl i wartość. Również magazyn WhatCar docenił najmniejszy model w portfolio Hyundaia, określając go ’Najlepszym Samochodem Miejskim’.

Fot: Hyundai’Flotowy Samochód Roku 2014’ to wyróżnienie niemieckiego Firmenauto w kategorii ’Mały samochód’, przyznane przez jury złożone z 280 niemieckich managerów flot, którzy jednomyślnie nagrodzili i10 za pewne prowadzenie, komfort i niskie koszty użytkowania.

Magazyn Top Gear określił i10 jako ’Najlepszy Zakup Roku’, za dostarczenie klientom wartości powyżej ich oczekiwań, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości.

Jury konkursu Autobest, złożone z międzynarodowej grupy dziennikarzy motoryzacyjnych, również przyznało swoją główną nagrodę ‘AUTOBEST 2014’ modelowi i10, który został doceniony m.in. za przestronność i wysoką jakość.

Magazyn Auto Motor i Sport w Polsce wyróżnił Hyundaia i10 Nowej Generacji w kategorii ‘Małe Samochody’ w organizowanym przez siebie konkursie BEST CARS 2014.

Turecki magazyn Otohaber docenił podejście marki Hyundai do innowacyjnego projektowania samochodów, przyznając Fot: Hyundaimodelowi i10 tytuł ’Projekt Roku’. Dzięki wyróżniającym na tle konkurencji cechom, Nowy i10 zyskał także status ’Najlepszego Samochodu Segmentu A‘.

Konkurencyjność modelu i10 nowej generacji została również potwierdzona przez analityków branży motoryzacyjnej. Badania przeprowadzone w pięciu krajach Europejskich wykazały, że i10 zachowa lepszą wartość rezydualną w porównaniu do swojego poprzednika.

W Niemczech, po trzech latach eksploatacji, samochód utrzyma 48,6% swojej wartości, co jest jednym z lepszych wyników w klasie. Podobne wyniki spodziewane są w innych krajach europejskich – we Francji 54,1%, w Hiszpanii 46% oraz 49,8% w Wielkiej Brytanii.

Hyundai i10 nowej generacji jest produkowany w tureckiej fabryce Hyundaia w Izmit. Jej zdolność produkcyjną zwiększono do 200 000 samochodów rocznie, dzięki inwestycji w rozbudowę i unowocześnienie, o wartości 508 milionów EUR. Obecnie 5 najlepiej sprzedających się modeli marki Hyundai produkowanych jest w dwóch europejskich fabrykach: i10 oraz i20 w Izmit (Turcja), natomiast ix20, ix35 oraz i30 w Nosovicach (Czechy).

Nagradzający

Nagroda

Kraj / region

AUTOBEST

AUTOBEST 2014

Wschodnia Europa

Top Gear

Zakup Roku

Europa

L’Argus

Najlepszy Miejski i Wszechstronny Samochód Roku

Francja

Firmenauto

Flotowy Samochód Roku w kategorii Mały Samochód

Niemcy

Red Dot

Design Produktu – Samochody

Niemcy

Auto Motor i Sport

Najlepsze Samochody 2014: Małe Samochody

Polska

Otohaber

Projekt Roku - Najlepszy Samochód Segmentu A

Turcja

GQ

Najlepszy Mały Samochód Miejski

Wielka Brytania

What Car?

Najlepszy Samochód Miejski

Wielka Brytania

Car Buyer

Samochód Roku - Najlepszy Samochód Miejski

Wielka Brytania

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai i10 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Hyundai i10 opinie

Oceń swoje auto

Hyundai i10 Cena