Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Sukces w F3

Data publikacji: Autor: Trybuna Śląska

Od minionej niedzieli Makao będzie się miło kojarzyło polskim sympatykom sportów motorowych. Na ulicznym torze, gdzie rozgrywano 51. Grand Prix Makao, drugie miejsce w wyścigu Formuły 3 zajął Robert Kubica.

 

Krakowianin był najszybszy podczas treningu i do wyścigu uznawanego za nieoficjalne mistrzostwa świata tej Formuły wystartował z pole position. 19-letni polski kierowca w pokonanym polu pozostawił wielu znakomitych rywali. Niestety, na 11. okrążeniu, kiedy Kubica naciskał prowadzącego Francuza Alexandre Premata, wyścig przerwano. Sędziowie zadecydowali o zakończeniu rywalizacji po wypadku estońskiego kierowcy Marko Asmera, po którym zablokowany został cały tor.

 

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku osiągniętego w Makao – przyznał polski kierowca po zakończonym wyścigu. – Zwłaszcza, że nie był on dziełem przypadku. Przez cały weekend byłem bardzo szybki, w końcu zdobyłem pole position, podczas rozgrzewki przed wyścigiem pobiłem rekord toru, a w wyścigu finałowym uzyskałem najlepszy czas okrążenia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości