Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Sukcesy Toyoty

Data publikacji: Autor: (WIB)

 Choć sprzedaż nowych samochodów w naszym kraju w styczniu wyraźnie wzrosła (o blisko 20 proc.), to jednak 28 tysięcy sprzedanych aut wystarczyło do zajęcia zaledwie dziesiątego miejsca w Europie.

Poza potęgami, jak Niemcy, Wielka Brytania i Włochy, wyprzedziły nas w tym rankingu także Irlandia i Grecja. Na pocieszenie - w całej Europie sprzedaż spadła w styczniu o ponad 7 proc.

Fiat prowadzi w statystykach najlepiej sprzedających się marek. Drugie miejsce zajmuje Skoda, trzecie Renault. O tę właśnie lokatę toczyła się zacięta walka, nieznacznie przegrały ją Toyota - ostatecznie czwarte miejsce i Opel piąty - sprzedał w styczniu o jedno auto mniej niż Toyota! Szósty jest Peugeot, a za nim, już z wyraźną stratą, Citroen. Dziesiątkę zamykają Daewoo, Volkswagen i Ford.

Niezmiennie liderem wśród aut jest Fiat Seicento, wyprzedza on tradycyjnie drugą Skodę Fabię. Na trzecie miejsce awansowała Toyota Yaris, to spore zaskoczenie. Kolejne miejsce zajęły inne auta segmentu B - Peugeot 206, Fiat Punto i Opel Corsa. Siódme miejsce zajął najlepiej sprzedający się kompakt - Toyota Corolla. Jedynym autem z czołówki, które sprzedawało się gorzej niż rok temu był Daewoo Matiz. Największe wzrosty były udziałem Toyoty Yaris i Corolli - powyżej 100 proc.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości