Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Super Glide Sport

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

Harley dla Europejczyka

Super Glide Sport jest najbardziej sportowym modelem wśród "dużych" Harleyów. W firmie w Milwaukee mówi się, że jest to Harley dla europejskich miłośników tej marki.

Jednostka napędowa
Super Glide Sport wyposażony jest w czterosuwowy, chłodzony powietrzem, dwucylindrowy, widlasty silnik o pojemności 1449 ccm i mocy 68 KM. Jednostka napędowa posiada imponujący moment obrotowy wynoszący 106 Nm przy 2900 obr./min. Aluminiowy cylinder z żeliwną tuleją został bogato użebrowany, co ma dawać gwarancję odporności na przegrzanie.

Zawieszenie
Pod względem zawieszenia Harley jest wierny tradycji. Wahacz wsparty jest na dwóch amortyzatorach. Teleskopy zapożyczono ze Sportsterach (średnica 39 mm i skok 125 mm). Pełna regulacja pozwala na zmianę pracy zawieszenia w zależności od upodobań i warunków drogowych.

Hamulce
Czterotłoczkowe zaciski znakomicie spisują się w Super Glide Sport. Pod względem skuteczności, jak i dozowania nie można im nic zarzucić. Przód zaopatrzono w podwójną tarczę o średnicy 292 mm, zaś tył w pojedynczą tarczę o średnicy 292 mm.

Podsumowanie
Szprychowe koła i charakterystyczne krótkie rury wydechowe nadają motocyklowi niepowtarzalny styl. Szybkościomierz i obrotomierz z lampkami kontrolnymi mocowane są do rury kierownicy.
Głęboko profilowane siodło znajduje się zaledwie 685 mm nad nawierzchnią. Pozycja kierowcy jest tradycyjna. Na 18-litrowym zbiorniku mieści się minikonsola, a w niej wlew paliwa oraz wskaźnik poziomu paliwa. Stacyjka znajduje się pod siodłem i obsługiwana jest tym samym kluczykiem co blokada kierownicy.
Pięciostopniowa skrzynia biegów jest również godna pochwały. Zmiana biegów jest precyzyjna i pewna. Wyszukiwanie luzu nie nastręcza trudności.
Na tle Harleyów z silnikami big twin motocykl ten zasługuje na miano sportowego. Z racji kusego siodła wydaje się być motocyklem dla samotników lub skłóconych z życiem.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości