Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Superauto Arrinera - zobacz zdjęcia polskiego Lamborghini

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Superauto Arrinera - zobacz zdjęcia polskiego Lamborghini Już niebawem ma nastąpić prezentacja pierwszego polskiego sportowego superauta.

Jego produkcją zajmie się spółka Arrinera Automotive, a w projekcie uczestniczy słynny brytyjski designer Lee Noble.

 

Wszystko zaczęło się trzy lata temu, gdy Arrinera Automotive ogłosiła zamiar produkcji samochodu pokroju Lamborghini. Mało kto w to wierzył, bo na realizację takiego przedsięwzięcia trzeba mieć duże pieniądze, a przede wszystkim doświadczonych konstruktorów.

 

zobacz także Arrinera - zobacz zdjęcia prototypu polskiego Lamborghini

 

Spółce Arrinera Automotive udało się zaangażować do samego Lee Noble. Został ona również członkiem rady nadzorczej i udziałowcem firmy Arrinera Automotive S.A.

Noble to utytuowane nazwisko w świecie motoryzacji. Został on okrzyknięty najbardziej płodnym brytyjskim projektantem samochodów, o jakim słyszano. W ciągu trzech dekad stworzył ponad 2000 samochodów własnego projektu. Przez wiele lat pracował dla brytyjskiej firmy Ascari, w której był jednym z głównych projektantów. W 1999 roku założył własną firmę  - Noble.

Pozyskanie Lee Noble przez spółkę Arrinera przyspieszyło prace nad finalizacja projektu auta i wdrożenia go do produkcji.

- Odbyły się już testy jeżdzącego prototypu, a w czerwcu odbędzie się jego prezentacja dla zamkniętego grona inwestorów – ogłosił Łukasz Tomkiewicz, prezes Arrinera Automotive.

zobacz także Lamborghini Gallardo Bicolore: limitowana seria

Jak podkreślają przedstawiciele spółki Arrinera, ich samochód wygląda jakby został skradziony z parkingu Batmana. Nadwozie z włókna węglowego o dynamicznych i ostrych liniach ma wyraźnie wskazywać na ogromne możliwości sportowe auta. I tak będzie w rzeczywistości, bo jego 8-cylindrowy silnik (umieszczony centralnie, tuż przed tylną osią) ma moc 650 KM.

Tak jak w aucie F1 kierowca siedzi blisko przedniej osi. Ale kabina w niczym nie przypomina ascetycznych wnętrz innych samochodów tego typu. Poszczególne elementy wykonane są ze skóry najwyższej jakości, delikatnie połyskującego aluminium lub z kompozytów włókna węglowego.

Arrinera Automovive

Dawniej Veno Automotive S.A. Jej większościowym udziałowcem 76,29 proc. akcji) jest warszawska spółka inwestycyjna Veno (notowana na rynku New Connect).

Wojciech Frelichowski

Superauto Arrinera - zobacz zdjęcia polskiego Lamborghini
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Superauto Arrinera - zobacz zdjęcia polskiego Lamborghini

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości