Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Supersamochód Arrinera, czyli polskie Lamborghini już jeździ (FILM)

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Supersamochód Arrinera, czyli polskie Lamborghini już jeździ (FILM) Skonstruowany w Polsce supersamochód wyjechał na ulice Warszawy. Zobacz, jak Lambo znad Wisły sprawuje się w warunkach bojowych.

Arrinera została stworzona przez inżynierów polskiej spółki Arrinera Automotive (dawniej Veno Automotive). W ostatnich dniach lipca pierwszy egzemplarz tego samochodu wyjechał na ulice Warszawy. Poniżej filmy z tego przejazdu.

Samochód ma pod maską 8-cylindrowy silnik GM LS9 – znany z Corvette ZR1 - doładowany sprężarką mechaniczną Eaton. Jak deklaruje producent Arrinery, maksymalna moc jednostki napędowej wynosi 647 KM (476 kW) a moment obrotowy 819 Nm.

Rama została zaprojektowana z wykorzystaniem programów komputerowych stosowanych w lotnictwie. Wykonano ją z aluminium, włókiem węglowych oraz rur z wysokowytrzymałej stali. Nadwozie wykonane jest z kompozytów węglowych i kewlarowych.

Jak czytamy na stronie internetowej producenta, Arrinera ma 19-calowe obręcze ze stopów lekkich. Założono na nie opony o rozmiarach: 255/30 R19 z przodu i 335/25 R20 z tyłu. Za spowalnianie samochodu odpowiadają hamulce ceramiczne.

Zobacz: Superauto Arrinera - zobacz zdjęcia polskiego Lamborghini

Jak deklaruje producent, Arrinera jest wyposażona w kamerę termowizyjną, która monitoruje przestrzeń na kilkuset metrów przed samochodem. Ilekroć kamera zarejestruje obiekt o podwyższonej wobec otoczenia temperaturze, czyli przypuszczalnie człowieka lub zwierzę, kierowca będzie mógł dostrzec jasny i wyraźny obraz tego obiektu na wyświetlaczu umiejscowionym w środkowej konsoli na wysokości oczu kierowcy.

Arrinera jest często przyrównywana do Lamborghini. Włoska firma niedawno wypuściła model Aventador. Zobacz, jak ten samochód prezentował się na ulicach Rzymu:

Supersamochód Arrinera, czyli polskie Lamborghini już jeździ (FILM)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Supersamochód Arrinera, czyli polskie Lamborghini już jeździ (FILM)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości