Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Surowa zima zamroziła uliczne remonty we Włocławku

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Surowa zima zamroziła uliczne remonty we Włocławku Kierowcom puszczają nerwy. - Rozpaprali roboty przy wyjeździe z  miasta - denerwuje się Marek Woźnicki. - Na  alei Chopina stoimy w korkach już od cmentarza. A na  placu budowy żywej duszy!

Podobnie jest na remontowanej „jedynce” w rejonie włocławskich „Wodociągów”. - Po co zamykano jedną jezdnię przed  zimą, skoro wiadomo było, że drogowcy roboty nie skończą? - irytuje się Tadeusz Nowacki, dojeżdżający codziennie do  Anwilu.  I podkreśla, że w tej części miasta w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki.

Technologia nie pozwala

Zrobiliśmy więc rekonesans po włocławskich inwestycjach drogowych.
 Byliśmy nie tylko na obu etapach przebudowy „jedynki”, ale także na Kapitulnej.  I fakt - większość robót wstrzymano. - To z powodu niskich temperatur - wyjaśnia Marek Wiliński z Miejskiego Zarządu Dróg we Włocławku. - Przyjęte technologie nie pozwalają  na kontynuowanie prac w takich warunkach.

Jak powiedziano nam w  MZD, na ulicy Gajowej, od której rozpoczął się trzeci i ostatni etap przebudowy Kapitulnej, są prowadzone jedynie drobne roboty branży sanitarnej.

Pauza w harmonogramie

Sroga zima przerwała także rozbiórkę wiaduktu na trzecim etapie „jedynki”. Chodzi o wylot w stronę Łodzi. Także niemożliwa jest kontynuacja prac na ulicy Toruńskiej, czyli na drugim etapie przebudowy „jedynki”.

Kiedy firmy zajmujące się przebudową naszych ulic powrócą do pracy? We wszystkich nam mówią zgodnie: nie wcześniej niż ustąpią mrozy. Ale Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że spowodowane niską temperaturą przerwy w inwestycjach, nie opóźnią ich zakończenia. Harmonogramy powinny bowiem uwzględniać to, że zimowe warunki mogą przeszkodzić w  budowie.
 
Byle do wiosny!

Gdy tylko mróz odpuści, ruszą roboty na ulicy Gajowej między Szuwarową a Kapitulną.  Planowane jest też rozpoczęcie prac między Gajową a Jastrzębią oraz w okolicy tunelu na ulicy Kapitulnej. Tu będzie też budowany ciepłociąg oraz  przebudowywana sieć wodociągowa.

Jeśli chodzi o drugi etap przebudowy „jedynki”,  to stara jezdnia na nitce południowej została rozebrana. I czeka na poprawę pogody. Po wymianie podłoża do odbudowy będzie konstrukcja jezdni. Rozpoczną się także roboty brukarskie, bo w projekcie jest także budowa nowej ścieżki rowerowej.

Trzeci etap przebudowy „jedynki” przewiduje m.in. powstanie nowego wiaduktu. Tu prace mają być zakończone do  grudnia. Na ul. Toruńskiej potrwają aż do 2013 r. Cała nadzieja w tym, że kolejna zima zacznie się równie późno, jak ta i będzie łagodna.

Małgorzata Goździalska

Surowa zima zamroziła uliczne remonty we Włocławku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Surowa zima zamroziła uliczne remonty we Włocławku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości