Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37465 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

SUV Bentleya produkowany w Bratysławie?

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Bentley Brytyjski portal "autocar.co.uk" ujawnił kolejne informacje na temat pierwszego SUV-a w historii Bentleya. Auto ma być wytwarzane u naszych południowych sąsiadów - na Słowacji.

Fot. BentleyTo nie jedyna nowość dotycząca tego pojazdu. Kilka miesięcy temu przedstawiciele Bentleya oświadczyli, iż model ten otrzyma nazwę Falcon. Teraz jednak wycofali się z tego pomysłu mówiąc, że nowa nazwa będzie dostosowana do rynku globalnego. Brytyjski SUV będzie bowiem oferowany nie tylko w Europie, lecz także na pozostałych kontynentach.

Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy ruszy produkcja tego modelu. Nieoficjalnie, pierwsze egzemplarze terenowego Bentleya miałyby się pojawić na rynku w 2015 roku. Co ciekawe, brytyjski producent bardzo poważnie rozważa wytwarzanie tego modelu w zakładach pod Bratysławą. Najprawdopodobniej jednak auto będzie tam jedynie montowane. Główne elementy wciąż będą wytwarzane w Crewe, gdzie mieści się fabryka Bentleya.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • adam (gość)

    jaki brytyjski producent? Bentley od lat należy do Volkswagena i ma nieniecki zarząd włącznie z prezesem, wszystkie decyzje są podejmowane w niemczech i jak pokazuje praktyka z korzyścią dla marki która obecnie kwitnie i odnosi sukcesy na wielu rynkach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Bentley EXP 9 F zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl