Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37465 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

SUV od Bentleya przed 2016

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Bentley Szef Bentleya Wolfgang Schreiber przyznał, że jego firma jest bliska podjęcia ostatecznej decyzji o rozpoczęciu produkcji luksusowego SUV-a. Auto miałoby dzielić część podzespołów z Audi Q7 oraz Volkswagenem Touaregiem.

Fot. BentleyPierwszą próbą stworzenia SUV-a Bentley podjął na początku 2012 roku, prezentując model koncepcyjny o nazwie EXP 9 F. Jego futurystyczny wygląd nie został jednak przyjęty z entuzjazmem przez potencjalnych klientów, co zmusiło firmę do zmiany koncepcji. Od tamtej pory, Bentley nie podjął nawet decyzji w sprawie rozpoczęcia produkcji takiego auta. Do teraz.

W wywiadzie udzielonym "autonews.com", Schreiber przyznał, że w ciągu 3 lat model ten znajdzie się w ofercie Bentleya. Pod jego maską będą pracowały zarówno jednostki V8, jak i topowy, 12-cylindrowy motor o pojemności ponad 6 litrów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Race&Rally (gość)

    To akurat było oczywiste. Baza techniczna i technologiczna w grupie Volkswagena jest od dawna więc pozostaje tylko wyprodukować takiego Bentleya na podzesopłach Porsche Cayenne i Volkswagena Touarega a potem sprzedać za ok. 0,8 mln zł sztuka i jest git ;-)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Bentley EXP 9 F zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl