Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Suzuki Burgman Fuel-Cell dla krajów Unii Europejskiej

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Suzuki Burgman Fuel-Cell dla krajów Unii Europejskiej Suzuki Motor Corporation ogłosiło, że skuter Suzuki Burgman zasilany ogniwem paliwowym otrzymał homologację całopojazdową dla wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Burgman z ogniwem paliwowym zadebiutował na 41. Salonie Motoryzacyjnym w Tokio w październiku 2009 roku. Od lutego 2010 roku Suzuki i brytyjska firma Intelligent Energy, która opracowała system zasilania ogniwem paliwowym dla Burgmana, wspólnie uczestniczą w testach skutera na drogach publicznych, prowadzonych pod egidą agendy brytyjskiego rządu (Technology Strategy Board).

Testy z udziałem jednego skutera odbywają się w okolicach Uniwersytetu Loughborough w środkowej Anglii. Wkrótce kolejne egzemplarze Burgmana dołączą do jazd testowych.

Początkowo musiano uzyskiwać pojedyncze homologacje dla wszystkich egzemplarzy Burgmana, by można było wykorzystać je w testach. Otrzymanie homologacji europejskiej (odzwierciedlającej uznanie dla Burgmana za wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności z punktu widzenia ekologii) oznacza, że homologacje krajowe nie są już konieczne.

Skuter Burgman zasilany ogniwem paliwowym powstał na bazie standardowego Burgmana, stworzonego do jazdy po mieście. Kryje w sobie lekkie, kompaktowe, chłodzone powietrzem ogniwo paliwowe i zbiornik na wodór, umieszczony wewnątrz ramy. Prąd wytwarzany przez ogniwo zasila silnik elektryczny. Emitowana do atmosfery jest jedynie para wodna.

Suzuki pracuje nad wprowadzeniem Burgmana z ogniwem paliwowym do masowej sprzedaży z uwagi na wyjątkowe zalety tego skutera dla jakości środowiska.

Celem Suzuki jest sprawić, by ekologiczne skutery zasilane ogniwem paliwowym stawały się coraz popularniejsze w Europie wraz z rozwojem sieci stacji do tankowania wodoru i innych niezbędnych elementów infrastruktury.

Suzuki Burgman Fuel-Cell dla krajów Unii Europejskiej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Suzuki Burgman Fuel-Cell dla krajów Unii Europejskiej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości