Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Suzuki GSX-R 600 - model na rok 2011

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Suzuki GSX-R 600 - model na rok 2011 Na rynku pojawił się nowy model legendarnego już sportowego motocykla - Suzuki GSX-R 600. Obecna wersja jest m.in. stabilniejsza i lżejsza od swojego poprzednika o 9 kilogramów.

Rok temu cała seria "gikserów" obchodziła rocznicę 25-lecia swojego istnienia. W 1985 roku Suzuki GSX-R750 zadebiutowały w wyścigach, finiszując na 1 i 2 pozycji w 24-godzinnych zawodach w Le Mans. Tak rozpoczęła się trwająca do dziś bardzo bliska przyjaźń rodziny GSX-R ze sportem motocyklowym.

Rozwijając nowego GSX-R 600, inżynierowie Suzuki przeanalizowali i poprawili prawie każdy jego element. Dzięki temu uzyskali wagę mniejszą o 9 kg i najlepszy w swojej klasie stosunek mocy do masy. Przekonstruowano także silnik używając technologii rozwiniętej na potrzeby wyścigów MotoGP.

Lżejsze tłoki oraz lepsza charakterystyka krzywych skoku zaworów poprawiają reakcję na ruch manetką gazu i moment obrotowy w niskim i średnim zakresie obrotów silnika. Ulepszono zestrojenie skrzyni biegów i zastosowano nowe, jednoczęściowe zaciski hamulcowe Brembo. System hamulcowy jest teraz o 405 g lżejszy, co powoduje mniejsze przesunięcie masy i zapewnia lepszą stabilność podczas gwałtownego hamowania.

W nowym GSX-R 600 zastosowano sprawdzoną w wyścigach geometrię i o 15 mm krótszy rozstaw osi. Działania te nie doprowadziły do skrócenia tylnego wahacza, dzięki czemu udało się zachować doskonałą trakcję motocykla przy wyjściach z zakrętów. Zawieszenie odchudzono aż o 1.35 kg, zaś wahacz o kolejne 900 g.

Suzuki GSX-R 600 - model na rok 2011
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Suzuki GSX-R 600 - model na rok 2011

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości